رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

افزایش قیمت ماده معدنی کنسانتره مس در بهار 96

شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در فصل بهار سال ۱۳۹۶ به عدد ۲۱۸.۶ رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل ۱۴.۱ درصد افزایش داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در فصل بهار سال ۱۳۹۶ به عدد ۲۱۸.۶ رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل ۱۴.۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در فصل بهار سال ۱۳۹۶ به عدد ۲۱۸.۶ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (۲۰۳.۱)، ۷.۶ و شاخص فصل مشابه سال قبل (۱۹۱.۵)، ۱۴.۱ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات شاخص کل در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم تولید کننده کل بخش معدن) ۲.۷ است که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۱۳۹۵ (۴.۱- درصد)، افزایش داشته است.

در فصل مورد بررسی بخش «استخراج کانی‌های فلزی» بیشترین تاثیر را بر افزایش ۷.۶ درصدی شاخص قیمت بخش معدن داشته است.

شاخص قیمت در بخش «استخراج کانی‌های فلزی» با ۶.۹ درصد افزایش نسبت به فصل قبل از عدد۱۹۸.۳ به عدد ۲۱۲.۱ رسید. این افزایش بیش­تر تحت تاثیر افزایش ۲۰.۷ درصدی فعالیت‌ استخراج سنگ مس به وجود آمده است.

در فعالیت «استخراج سنگ مس»، شاخص قیمت در فصل بهار ۱۳۹۶ از رقم ۶۹.۰ به رقم ۸۳.۳ رسید که به این ترتیب نسبت به فصل قبل به میزان ۲۰.۷ درصد افزایش نشان داده است. افزایش مذکور به طور عمده ناشی از افزایش قیمت ماده معدنی کنسانتره مس است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی