رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

یکصدهزار شغل زیر سایه انرژی تجدیدپذیر
معاون وزیر و رییس ساتبا:

یکصدهزار شغل زیر سایه انرژی تجدیدپذیر

معاون وزیر و رییس ساتبا گفت: با توسعه ظرفیت‌های نصب شده تجدیدپذیر به ۱۰۰۰ مگاوات در سال، به عدداشتغال ۱۰۰ هزار شغل دست خواهیم یافت.

معاون وزیر و رییس ساتبا گفت: با توسعه ظرفیت‌های نصب شده تجدیدپذیر به ۱۰۰۰ مگاوات در سال، به عدداشتغال ۱۰۰ هزار شغل دست خواهیم یافت.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی ، صادق زاده گفت: ۱۵۰۰۰ شغل در این یکسال در اثر توسعه تجدیدپذیر‌ها ایجاد شده و امیدواریم که با توسعه ظرفیت‌های نصب شده به ۱۰۰۰ مگاوات در سال ما به عدداشتغال ۱۰۰ هزار شغل که به صورت پراکنده در بخش تولید و احداث نیروگاه‌ها خواهد بود، دست یابیم.

صادق زاده که در حاشیه افتتاح کارخانه تولید صفحات خورشیدی در شهرک صنعتی شیراز سخن می‌گفت، افزود: این اقدام بزرگ ملی که برای احداث این کارخانه صورت گرفته است، در جهت انجام وظیفه‌ای است که رهبر معظم انقلاب بر دوش ما گذاشته و آن جامه عمل پوشاندن به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

رییس ساتبا اضافه نمود: اقتصاد مقاومتی به این معناست که ما از این منبع بزرگ خدادادی یعنی انرژی خورشیدی که سال‌ها آن را تلف میکردیم حالا برگردیم و از آن استفاده کنیم، همانگونه که از نفت و گاز استفاده میکردیم، در حالی که منابعی که در بخش تجدیدپذیر‌ها داریم بسیار غنی‌تر از نفت و گاز است که آن‌ها را بدون استفاده ر‌ها کرده بودیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به این معنا که مقام معظم رهبری فرمودند، مردمی کردن اقتصاد است به جای اینکه یک سرمایه کلان و بزرگ در اختیار یک یا دو شرکت باشد، سرمایه‌های پراکنده و متعدد در جهت اشتغال زایی در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون وزیر در پایان ابراز امیدواری کرد که هیئت مدیره محترم بانک حکمت ایرانیان انشاء الله همانطوری که تامین مالی این پروژه مهم را انجام داده است، همانطور همت کند و در جهت توسعه تجدیدپذیر‌ ها تامین مالی پروژه‌های ۵ تا ۱۰۰ کیلو واتی که حجم اشتغال زایی زیادی دارد و می تواند در جهت مردمی کردن اقتصاد کمک شایانی کند را در دستور کار خود قرار دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی