رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران همچنان چشم انتظار دریافت حقوق معوقه

تعدادی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران روز دوشنبه با تجمع در مقابل ساختمان بانک ملی شعبه مرکزی اهواز خواستار دریافت حقوق و مطالبات معوقه خود شدند.

تعدادی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران روز دوشنبه با تجمع در مقابل ساختمان بانک ملی شعبه مرکزی اهواز خواستار دریافت حقوق و مطالبات معوقه خود شدند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، تجمع بیش از ۲۰۰ کارگر، کارمند و کارشناس این شرکت، دوشنبه صبح در مقابل ساختمان بانک ملی شعبه مرکزی اهواز تجمع اعتراض آمیز کردند.
یکی از کارشناسان این شرکت که خواست نامش فاش نشود بیان کرد: ما کارشناسان و کارگران خواستار پرداخت حقوق، معوقات، برقراری بیمه تامین اجتماعی ، بیمه تکمیلی و راه افتادن خط تولید کارخانه هستیم.

وی ادامه داد: کارگران چهار ماه و کارشناسان این شرکت تا پنج ماه حقوق دریافت نکرده اند و همچنین از امکاناتی همچون البسه کارگری، و حتی آب خوردن برخوردار نیستند.

وی افزود:بسیاری از کارگران این شرکت برای درمان اعضای خانواده خود به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه، با مشکل روبه رو هستند که به دلیل نداشتن دفترچه بیمه با هزینه سنگین درمانی رو برو می شوند.

وی با انتقاد از پیگیر نشدن موضوع توسط مسئولان در خصوص برطرف شدن مشکل کارگران این شرکت ادامه داد: هیچ مسئول و مقامی پاسخی به کارگران تجمع کننده نمی دهد تا باعث دلگرمی کارگران شود.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شد و در پی مطرح شدن پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۰ تاکنون زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره شده است. بلاتکلیفی این شرکت موجبات زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی را فراهم کرده و کارگران و پیمانکاران این شرکت تاکنون چندین بار برای مطالبات خود تجمع کرده اند.

شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران اسفند پیشین به بانک ملی واگذار شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی