رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

وجود ۱۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در لرستان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان؛

وجود ۱۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در لرستان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۱۵۰۰ واحد صنعتی در لرستان در گروه واحدهای کوچک و متوسط قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۱۵۰۰ واحد صنعتی در لرستان در گروه واحدهای کوچک و متوسط قرار می‌گیرند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، بختیار رازانی ظهر امروز در همایش تجلیل از واحدهای صنعتی نمونه استان اظهار داشت: در کل کشور ۸۹هزار پروانه بهره‌برداری صنعتی وجود دارد که ۹۲ درصد آن‌ها را واحدهای کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در لرستان ۱۶۰۰ پروانه واحد صنعتی دارای پروانه وجود دارد، گفت: حدود ۱۵۰۰ واحد از این تعداد، واحدهای کوچک و متوسط هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با بیان اینکه واحدهای صنعتی کوچک کاربر هستند، خاطرنشان کرد: علت حمایت دولت از این واحدها به دلیل ایجاد اشتغال آن‌ها است، چراکه در واحدهای کوچک به ازای هر ۲۰۰میلیون تومان یک شغل ایجاد می‌شود، اما در واحدهای بزرگ این رقم ده برابر می‌شود.

رازانی افزود: در لرستان ۲۱ شهرک صنعتی دولتی وجود دارد و این در حالی است که شرکت پتروشیمی لرستان، تنها شرکت خصوصی صنعتی در لرستان است.

وی با اشاره به اینکه وسعت شهرک‌های صنعتی در لرستان، ۱۴۰۰ هکتار است، خاطرنشان کرد: تعدادی شهرک صنعتی دیگر ‌نیز در لرستان در حال ساخت و تکمیل داریم که شرکت لاستیک‌سازی لرستان با سرمایه‌گذری بیش از هزار میلیارد تومان از جمله آن‌ها است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان تصریح کرد: در حمایت از واحدهای کوچک ابتدا ظرفیت‌ها سنجیده می‌شود و طبق این امر مطالعات خوشه‌ای ظرفیت‌های لرستان، مانند عسل، سنگ‌های معدنی و…انجام شده و به نوعی فعالیت آن‌ها مشخص می‌شود.

رازانی با اشاره به اینکه تولید یک عبادت است و مصرف کالای ایرانی نیز عبادت محسو می‌شود، عنوان کرد: مصرف کالای ایرانی سبب ابجاد اشتغال می‌شود و طی آن واحدهای صنعتی توسعه می‌یابند.

وی از حمایت از واحدهای صنعتی کوچک خبر داد و گفت: این واحدها با ثبت‌نام در سایت بهین‌یاب می‌توانند از تسهیلاتی که برای حمایت از آن‌ها در نظر گرفته شده استفاده کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی