رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک در شیراز گشایش یافت

همزمان با گرامیداشت هفته صنایع کوچک، نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک در شیراز مشتمل بر ۱۶ غرفه گشایش یافت.

همزمان با گرامیداشت هفته صنایع کوچک، نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک در شیراز مشتمل بر ۱۶ غرفه گشایش یافت.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا به نقل از مطلب ارسالی سه شنبه روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این نمایشگاه واحدهای برگزیده صنایع کوچک فارس به ارائه توانمدی های خود پرداخته اند.

دراین نمایشگاه واحد هایی در حوزه های صنایع غذایی و تبدیلی بخش کشاورزی،شیمیایی ،پلاستیک و پلیمر ،صنایع فلزی و قطعات و نیز صنایع بسته بندی در کنار تعدادی از واحد های دانش بنیان حضور دارند.

این نمایشگاه که با همکاری شرکت شهرک های صنعتی فارس ،سازمان بسیج مهندسین سپاه فجر فارس ،سپاه ناحیه بقیه الله و حوزه مقاومت بسیج شهرداری شیرازبرپاشده تا ۱۹مرداد از ساعت ۸الی ۱۳و ۱۷الی ۲۱درمحل بلوارزند جنب سپاه ناحیه بقیه الله شیراز برای بازدید علاقه مندان دائر است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در آیین افتتاحیه نمایشگاه گفت: نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با هدف ارائه الگوهای برتر در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برپاشده است.

شاهپور قنبری توجه به توسعه بازار واحدهای صنعتی، آشنایی صنایع کوچک با یکدیگر،معرفی محصولات و برندهای صنایع را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه اعلام کرد.

وی بیان کرد: حدود چهار هزار واحد صنایع کوچک در استان فارس فعالیت دارند و در این واحدهای صنعتی برای بیش از ۴۷هزارنفر اشتغال ایجاد شده است.

قنبری با اشاره به اینکه فعالیت درعرصه تولید وصنعت و کارآفرینی مصداق بارز تحقق اقتصادمقاومتی است گفت:در شهرک های صنعتی فارس نیز با ایجاد۶۱شهرک وناحیه صنعتی زیرساخت لازم برای ایجاد واحد های صنعتی و تحقق اقتصادمقاومتی فراهم شده است.

وی از محورهای اصلی سیاست های اقتصادمقاومتی را تقویت و توانمندسازی صنایع کوچک در بخش صادرات اعلام کرد وگفت: براساس برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها امسال دستیابی به رقم صادراتی ۱۸۳میلیون دلار پیش بینی شده که در مقایسه با سال ۱۳۹۵رشد ۴برابری خواهد داشت.

قنبری همچنین با اشاره به طرح رونق تولید برای شتاب در بهره برداری از واحدهای صنعتی گفت:امسال در قالب این طرح حدود ۵۰۰واحد صنعتی صنایع کوچک به بهره برداری می رسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی