رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

شرایط بزرگ ترین تولید کننده آهن کشور مطلوب نیست

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه نیمی از صنعت کشور وابستگی شدیدی به آهن دارند، گفت: این افزایش قیمت آهن می تواند به افزایش رکود بازار مسکن کمک کند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه نیمی از صنعت کشور وابستگی شدیدی به آهن دارند، گفت: این افزایش قیمت آهن می تواند به افزایش رکود بازار مسکن کمک کند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایسنا، عبدالله رضیان در باره افزایش قیمت آهن در بازار کشور، اظهار داشت: رانت و بورسی که در کشور وجود دارد مانع از رقابتی شدن آهن در بازار می شود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط خوبی در بازار ساخت مسکن نداریم، گفت: این افزایش قیمت آهن باعث افزایش قیمت خودرو و محصولات دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی که منشاء مواد اولیه آنها از آهن است می شود.

وی با اشاره به اینکه خلاء انتخاب وزرا و تعطیلی مجلس متاسفانه به این مسئله دامن زده است، اضافه کرد: باید از بروز اینگونه مسائل جلوگیری شود، بزرگترین تولید کننده‌آهن کشور یعنی ذوب‌آهن اصفهان شرایطی خوبی ندارد و به دنبال کسری خود را از این طریق جبران کند.

رضیان با تاکید بر اینکه افزایش قیمت‌‌آهن برای اقتصاد و صنعت کشور خبر خوبی نیست، بیان کرد: افزایش قیمت‌آهن در بازار التهابات زیادی را ایجاد می کند و به افزایش رکود بیشتر دامن می زند، دلایل این افزایش قیمت باید پیگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص نظارت ها بر افزایش قیمت‌آهن، اظهار داشت: جلسه ای حدودا یک ماه گذشته با حضور متولیان ذوب آهن اصفهان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ذوب‌آهن اصفهان به شرکت شستا که زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار شده که حدود ۵هزار میلیارد بدهی دارد و باید این مسئله که آیا این افزایش قیمت ناشی از این موضوع است یا خیر باید بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به رکود بازار مسکن و عدم افزایش میزان هزینه ها و قیمت مواد اولیه در بازار جهانی، باید دید دلایل چنین افزایشی درمحصول نهایی چیست و این موضوع نگران کننده است، بیان کرد: این افزایش قیمت‌آهن می تواند به افزایش رکود بازار مسکن و دیگر صنایع وابسته به آهن کمک کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیمی از صنعت کشور وابستگی شدیدی به آهن دارند، خاطر نشان کرد: افزایش قیمت آهن به عنوان قسمت عمده ماده اولیه بیش از نیمی از صنعت کشور می تواند شرایط بسیار بدی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی