رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

تکمیل منطقه اقتصادی شهرک های صنعتی نیازمند ۸۰۰ میلیارد اعتبار است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: برای تکمیل منطقه اقتصادی شهرک های صنعتی ۸۰۰ میلیارد ریال اعتیار مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: برای تکمیل منطقه اقتصادی شهرک های صنعتی ۸۰۰ میلیارد ریال اعتیار مورد نیاز است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری شبستان  سیاوش وحدت، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی یک منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد که مجموعاً ۱۵ شهرک و منطقه ویژه اقتصادی در حال فعالیت است.

وی با اشاره به حمایت شرکت شهرک ‌های صنعتی خراسان شمالی از صنایع کوچک گفت: اهمیت صنایع کوچک، ایجاد توسعه سریع‌ تر و توزیع عادلانه ثروت در کشور است که با امیدآفرینی در این صنایع کوچک می‌توان از ایجاد مشکل دوری کرد.

وحدت، سطح پوشش صنایع در شهرک‌های صنعتی را ۵۹۶ هکتار عنوان کرد و افزود: در شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی ۲۱۴ واحد صنعتی با اشتغال سه هزارو ۷۵۴ نفر در حال فعالیت هستند.

وی از ممیزی ایمنی ۱۸ واحد تولیدی و صنعتی در طی چهار ماه اول امسال خبر داد و گفت: در سال ۹۶ از ۲۵ واحد صنعتی بهره ‌برداری می‌شود که در طی چهار ماه اول امسال هفت واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۷۳ نفر ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی درباره تأمین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان گفت: تأمین برق در شهرک صنعتی  بیدک و گاز کشی به شهرک صنعتی مهمانک و عباس‌آباد، تأمین خطوط تلفن در شهرک مهمانک و شهرک کارگاهی، تأمین آب شهرک صنعتی اسفراین، ایجاد دسترسی به فیبر نوری در شهرک کارگاهی از برنامه‌های اصلی تأمین زیرساخت در شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی است.

وحدت از اقدام به جهت فعال‌ سازی ۵۲ واحد صنعتی که در سال گذشته تأمین زمین شده است خبر داد و افزود: در راستای عمل به شعار سال بایستی ۲۰ واحد در طی سال ۹۶ به چرخه تولید بازگردد که طی چهار ماه نخست امسال ۷ واحد صنعتی احیا شده که این آمار در سال گذشته ۱۰ مورد بوده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی در ارتباط باهدف گذاری‌های انجام‌شده به جهت صادرات تولیدات واحدهای صنعتی گفت: تاکنون ۱۱ میلیارد دلار برای صادرات از تولیدات صنایع کوچک و دو میلیارد دلار به جهت کنسرسیوم فرش، آبنبات و پلاستیک هدف‌گذاری شده است.

وی در ارتباط با اقدامات انجام‌شده در منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی گفت: زیرساخت‌های این منطقه اعم از خطوط تلفن، آب، فیبر نوری، تأمین برق و گاز در حال اقدام و تکمیل است و از مجموع ۳۵۵ هکتار در نظر گرفته‌شده به جهت احداث این منطقه در فاز اول ۴۹ هکتار در حال اقدامات اصلی و زیرساختی قرار دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی