رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

پروژه بزرگ زیمنس برای تولید انرژی بادی

مناسبات ترکیه و آلمان به شدت دچار تنش است و دولت آلمان به شهروندان خود توصیه کرده است که در ترکیه سرمایه‌گذاری نکنند، ولی کمپانی زیمنس بی‌اعتنا به این توصیه راه خود را می‌رود.

مناسبات ترکیه و آلمان به شدت دچار تنش است و دولت آلمان به شهروندان خود توصیه کرده است که در ترکیه سرمایه‌گذاری نکنند، ولی کمپانی زیمنس بی‌اعتنا به این توصیه راه خود را می‌رود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی  کنسرسیوم آلمانی − ترکی زیمنس و Türkerler-Kalyon با ارائه کم‌ترین قیمت بهای تولید برق، یعنی ۳.۴۸ دلار برای کیلووات در ساعت، برنده مناقصه‌ای شد که قرار است در پنج منطقه ترکیه توربین‌های بادی با توان تولید ۱۰۰۰ مگاوات بسازند.

بر اساس این طرح، زیمنس کارخانه‌ای برای تولید انرژی بادی راه‌اندازی می‌کند. بنا بر این مناقصه ۸درصد کارکنان کارخانه باید ترک باشند.

این کنسرسیوم باید یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند. با این سرمایه‌گذاری باید سالانه سه میلیارد کیلووات برق در ساعت تولید شود که برق یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر را تامین می‌کند.

در این مناقصه که در چند مرحله انجام شد، چهار شرکت آلمانی، چندین شرکت چینی، دانمارکی و آمریکایی با شرکایی از ترکیه رقابت کردند. این پروژه بخشی از طرح عظیم ترکیه برای تامین برق از انرژی‌های تجدیدپذیر است.

تصمیم به برگزاری این مناقصه درست زمانی گرفته شد که مناسبات ترکیه و آلمان دچار تنشی شدید است. اواخر تیر امسال دادگاهی در ترکیه حکم بازداشت شش فعال حقوق بشر را به اتهام حمایت از یک سازمان تروریستی صادر کرد که یکی از آن‌ها پتر اشتویتنر، فعال حقوق بشر آلمانی در استانبول بود. قبل از او هم، دنیز یوجل، روزنامه‌نگار آلمانی ترک تبار روزنامه «دی ولت»، با اتهامی مشابه به زندان افتاده بود.

با این همه سود این پروژه برای شرکت زیمنس احتمالا بیشتر از تهدیدهای آن است. حجم معاملات زیمنس در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به سال قبل ۸درصد افزایش یافته و به ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو رسیده است. سود خالص این شرکت نیز رشدی ۷درصدی داشته و معادل یک میلیارد و پانصد میلیون یورو بوده است.

مدیران زیمنس گفته‌اند که با وجود همه این‌ ارقام، قراردادهای این شرکت در زمینه انرژی با کاهشی ۶درصدی به ۱۹میلیارد و هشتصد میلیون دلار رسیده است.

جو کزر، مدیر عامل زیمنس گفته است که با این نوع قراردادها در چشم‌انداز سال ۲۰۲۰ آینده‌ای عالی در سال آینده در برابر این شرکت است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی