رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

فاصله گیری استان بوشهر از بحران تامین آب با اجرای آب شیرین کن

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح های آب شیرین کن پیش بینی شده، این استان از بحران کم آبی فاصله می گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح های آب شیرین کن پیش بینی شده، این استان از بحران کم آبی فاصله می گیرد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایرنا، مسعود نصوری افزود: با توجه به اینکه ۸۰ درصد آب استان بوشهر از استان های همجوار تامین می شود ایجاد پایداری برای منابع تامین آب درون استانی ضروری است.

وی اضافه کرد: در این ارتباط سال گذشته ۲۰ هزار مترمکعب آب از آب شیرین کن های احداث شده در بوشهر و کنگان وارد مدار تولید شده است.

نصوری ادامه داد: همچنین احداث آب شیرین کن سیراف در شهرستان جم با تولید ۲۸هزار مترمکعب آب نیز که از سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریال بخش خصوصی اجرا می شود.

وی بیان کرد: اجرا پروژه های خطوط انتقال، توزیع، مخازن و ایستگاه های پمپاژ، شبکه و پست های برق برای رسیدن آب آب شیرین کن سیراف به مصرف کنندگان در جم نیز با یکهزار و ۸۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود که تاکنون ۵۶۰ میلیارد ریال آن را وزارت نفت متقبل شده و پرداخت کرده است.

نصوری اظهارکرد: عملیات اجرایی احداث آب شیرین کن هفت هزار و ۵۰۰ مکعبی تنگستان با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار صورت می گیرد که سرمایه گذار آن نیز انتخاب شده و بزودی آغاز می شود.

نصوری افزود: برای شهرستان عسلویه نیز افزایش پنج هزار مترمکعبی آب را در دستور کار داریم که این از طریق احداث آب شیرین کن جدید و یا افزایش ظرفیت آب شیرین کن های کنونی محقق می شود.

نصوری اظهار داشت: با به بهره برداری رسیدن آب شیرین کن های پیش شده برای استان بوشهر در موضوع تامین آب تاحدودی ازبحران آب فاصله می گیریم و چنانچه ادبیات صحیح مصرف در کنار این میزان حجم آب تولیدی قرار نگیرد دوباره دچار بحران می شویم.

وی با اشاره به اینکه جمعیت و مصرف ۲ عامل مهم در حوزه مدیریت مصرف آب است افزود: با این حال چنانچه مصرف فراتر از الگوی مصرف صورت گیرد و از چارچوب خارج شود نیازی که براساس افزایش جمعیت پیش بینی کردیم، شکل نمی گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: کل روستاهای دارای سکنه استان بوشهر ۶۱۹روستا و با جمعیت ۳۱۲ هزار و ۱۱۸ نفر است که از این شمار روستا ۳۸۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰خانوار و دارای ۳۰۵ هزار و ۴۶۲ نفر جمعیت است.

وی با بیان اینکه ۲۳۲ روستای استان بوشهر زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارد بیان کرد: از مجموع روستاهای استان بوشهر ۴۵۲ روستا با جمعیت ۲۸۱ هزار و ۷۲۰ نفر از شبکه آبرسانی برخوردار هستند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی