رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

سمينار آموزشی حقوق مهندسی مهندسين برق

سمینار آموزشی حقوق مهندسی با رویکرد مسئولیت حقوقی، کیفری و انتظامی مهندسین برق روز شنبه مورخ ۱۴-۰۵-۹۶ در سالن همایش اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد.

سمینار آموزشی حقوق مهندسی با رویکرد مسئولیت حقوقی، کیفری و انتظامی مهندسین برق روز شنبه مورخ ۱۴-۰۵-۹۶ در سالن همایش اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، در ابتدای همایش مهندس طاهر محمدی مرام، رئیس کمیسیون تخصصی برق، ضمن خوشامدگویی، به ضرورت آگاهی مهندسین نسبت به مسئولیتهای قانونی خود در طراحی و نظارت ساختمان اشاره کرد. در ادامه مهندس کامیار میررضوی، رئیس انجمن حقوقی مهندسی، به مسئولیتهای حقوقی-مدنی، کیفری – جنایی و انتظامی مهندسین اشاره و تناظرات بین مسئولیتها و اختیارات مهندسین را تشریح نمود. وی همچنین تکالیف قانونی مهندسین را تعریف و تدقیق نمود و به لزوم رعایت آیین نامه حفاظتی کارگاههای ساختمانی و ارسال به موقع گزارشها به مراجع صدور پروانه پرداخت.

رییس انجمن حقوق مهندسی به بازخوانی چند پرونده محکومیت مهندسین ساختمان پرداخت و سهم محکومیت مهندسین برق و علل آن را بیان کرد.

در پایان مهندسین میررضوی به اهمیت زمان موثر در گزارش مهندسین ناظر، شرح وظایف ناظرین هماهنگ کننده و ضرورت پایش نقشه ها هنگام تحویل اشاره نمود.

گفتنی است وی مدرس و پژوهشگر حقوق مهندسی در زمینه ساخت و ساز شهری می باشد و تاکنون بیش از ۲۵۰۰ پرونده محکومیت مهندسین ناظر، طراح و مجری را در رشته های عمران، معماری، تاسیسات مکانیکی و برقی را جمع آوری نموده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی