رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

سرانجام رکود آذرآب اراک را هم آب کرد
گزارشی از اعتراض و تجمع کارگران آذرآب؛

سرانجام رکود آذرآب اراک را هم آب کرد

رکود در صنعت تاسیسات آذرآب را هم آب کرد و اعتراض کارگران به حقوق معوقه چندین ماهه را به‌دنبال داشت.

رکود در صنعت تاسیسات آذرآب را هم آب کرد و اعتراض کارگران به حقوق معوقه چندین ماهه را به‌دنبال داشت.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اراک، استان مرکزی از جمله استان‌هایی است که از آن به‌عنوان قطب صنعت کشور یاد می‌شود و دارای بخش عمده صنایع کوچک، متوسط، بزرگ و صنایع مادر در کشور است، هرچند در چند سال اخیر کشتی صنعت و تولید استان هر روز بیش از گذشته درون گرداب مشکلات فرو می‌رود.

مشکلی که پیش‌تر نیز از سوی کارشناسان پیش‌بینی شده بود و این انتصاب غیرتخصصی بارها مورد انتقاد تمام طیف‌های اقتصادی و صنعتی و حتی سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرای استان مرکزی قرار گرفت.

بااین حال، جلسات بی نتیجه و متعدد اقتصادی همان‌طور درحال برگزاری است و هیئت‌های مختلف تجاری کشورهای مختلف که به استان آمد و رفت می‌کنند یا نتیجه ای ندارند یا کسی نیست دستاورد این سفرهای متعدد را تشریح کند.

کارگران آذرآب زیربار مشکلات آب می‌شوند

پس از آنکه چرخ بزرگترین تولیدکننده ماشین آلات سنگین کشور یعنی شرکت هپکو بر اثر سوءمدیریت و عدم کفایت مدیریتی در استان مرکزی به گل نشست و هنوز هم این شرکت با مشکل روبرو است، پس از ماه‌ها نوبت به شرکت آذرآب رسیده تا به نابودی کشیده شود.

درحالی که هفته‌ها است کارگران این شرکت به حقوق‌های معوقه چندماهه خود معترضند و به رغم همه گفتاردرمانی ها بار دیگر امروز کارگران با تحصن و اعتراض به ماه‌ها عدم دریافت حقوق خود، اعتراض کردند.

کارگران این شرکت مهم بار دیگر امروز در پرداخت نشدن حقوق معوقه خود اعتراض کردند، هرچند در اعتراضات این کارگران در برابر استانداری مرکزی و یا میدان شهدا جز فرماندار و یک مدیر میانی هیچ مدیری به صرافه نیفتاد تا دردی از مشکل آنها دوا کند.

جلسات بسیار با نتایج “هیچ” برای کارگران

در روزهای گذشته بود که کانال تلگرامی استانداری مرکزی با انتشار خبری از برگزاری یک نشست اقتصادی مهم درباره حل مشکل کارگران آذرآب خبر داد و از آن روز تا به امروز  مسئولی دستاورد جلسه را تشریح نکرده است.

به هرحال این روزها چرخ سنگین زندگی بردوش کارگران آذرآب از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده بویلرها، توربین و تجهیزات، صنایع معدنی و مخازن و مبدل‌ها به شدت سنگینی می‌کند و رکود بیش از هر چیزی این کارگران  را آب می‌کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی