رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

سند ملی راهبرد انرژی کشور ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری مصوبه هییت وزیران درباره سند ملی راهبرد انرژی کشور را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

معاون اول رییس جمهوری مصوبه هییت وزیران درباره سند ملی راهبرد انرژی کشور را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از صدای مهندسی ایران، هییت وزیران در جلسه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد جز (۲) بند (الف) ماده (۱۲۰) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مصوب ۱۳۹۵ را تصویب کرد.

بر این اساس همه دستگاه‌های اجرایی موظفند نسبت به انجام تمهیدات لازم جهت تحقق مفاد سند ملی راهبرد انرژی کشور که تایید شده به مهر دفتر هییت دولت است، اقدام کنند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه‌های نفت، نیرو، امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان انرژی اتمی و سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ کرد

بر اساس این گزارش، سند ملی راهبرد انرژی کشور که می‌تواند چشم انداز مناسبی از چالش‌ها، تنگناها، اهداف کلان و راهبردها در حوزه انرژی پیش روی کشور قرار دهد در جلسه امروز شورای عالی انرژی به تصویب رسید.

بر اساس این سند ضمن رعایت الزامات زیست محیطی به ارتقاء بهره وری انرژی که یکی از عوامل اصلی و پیشبرنده توسعه کشور به حساب می‌آید، توجه ویژه شده است. مقابله با شدت افزایش مصرف انرژی و استفاده از انرژی های پاک و تجدید پذیر از ویژگی‌های قابل توجه این سند ملی است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی