رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

افزایش 13 درصدی تولید شمش و محصولات فولادی در بهار

میزان تولید فولاد خام و محصولات فولادی کشور طی بهار سال ۹۶، ۱۳ درصد رشد یافت.

میزان تولید فولاد خام و محصولات فولادی کشور طی بهار سال ۹۶، ۱۳ درصد رشد یافت.

انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال، ۵ میلیون و ۳۱۲ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۵، ۴ میلیون و ۶۸۷ هزار تن بود.
از این میزان ، ۴ میلیون و ۹۷ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و یک میلیون و ۲۱۵ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

علاوه بر این طی بهار امسال، ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۵ (۴ میلیون و ۳۰۸ هزار تن)، حاکی از رشد ۱۳ درصدی است.

از آمار یاد شده، ۲ میلیون و ۸۵۶ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و ۲ میلیون و ۱۴ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

رشد صادرات شمش

بنا به این گزارش، طی مدت یاد شده یک میلیون و ۶۹۵ هزار تن فولاد خام و ۳۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ (یک میلیون و ۱۶ هزار تن شمش و ۷۱۵ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۶۷ درصد رشد و ۵۸ درصد کاهش داشته است. همچنین طی سه ماهه نخست امسال، ۶ هزار تن واردات فولاد خام و ۶۲۳ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۳۲ هزار تن فولاد خام و ۷۲۲ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۸۱ درصد و ۱۴ درصد کاهش نشان می دهد.

بنا به این گزارش، تفکیک «بخش خصوصی شده» مربوط به شرکت هایی است که طی سال های گذشته تحت اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شده اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی