رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

اشتغال جوانان
مدیرکل ‌آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران؛

آموزشهای تئوری جوابگوی اشتغال جوانان نیست

معتقد است آموزشهای تئوری جوابگوی اشتغال جوانان نیست. او تاکید دارد که جوانان برای ورود به بازار کار باید از کتابها خارج شوند و دست به کار عملی بزنند.

معتقد است آموزشهای تئوری جوابگوی اشتغال جوانان نیست. او تاکید دارد که جوانان برای ورود به بازار کار باید از کتابها خارج شوند و دست به کار عملی بزنند.

به گزارش گروه تولید و تجارت  ویکی پی جی به نقل از ایسنا،  مجید تهرانیان گفت: در حال حاضر ساختار دانشگاه‌ها با سیستم تئوری عجین شده و چندان از آموزشهای غیرتئوری استقبال نمی‌کنند اما این ساختار باید بشکند و شکستن آن به تغییر فرهنگ نیاز دارد.

وی از گسترش آزمون‌های آنلاین سازمان فنی و حرفه‌ای به منظور ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: در طول چند سال گذشته سازمان برای صدور گواهی نامه‌های مهارتی، آزمون‌های تئوری و عملی برگزار می‌کرد ولی رویکرد سازمان فنی و حرفه‌ای به سمتی است که توسعه آزمون‌های آنلاین را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران درعین حال به اجرای طرح آموزش‌های مهارتی در جوار دانشگاه‌ها اشاره و اظهار کرد: این طرح از سالهای گذشته وجود داشته و دانشگاه‌هایی که بخواهند به دانشجویان دوره‌های عملی ارایه دهند و آمادگی ارایه آموزش‌های مهارتی در کنار آموزش‌های تئوری را داشته باشند می‌توانند از این امتیاز بهره مند شوند.

تهرانیان ارایه آموزش‌های در مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی را یکی از اقدامات سازمان آموزش و حرفه‌ای‌ برای ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: این مراکز به منظور گسترش آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای و تامین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع به وجود می‌آیند و فعالیت آنها تحت نظارت و هدایت آموزشی اداره ‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی