رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

وزارت راه هنوز برای اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان اقدامی نکرده است

رییس سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به ایرادات آیین‌نامه کنترل ساختمان، گفت: وزارت راه و شهرسازی هنوز اقدامی در خصوص دغدغه شورای مرکزی نظام مهندسی در این رابطه انجام نداده است.

 

 

رییس سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به ایرادات آیین‌نامه کنترل ساختمان ، گفت: وزارت راه و شهرسازی هنوز اقدامی در خصوص دغدغه شورای مرکزی نظام مهندسی در این رابطه انجام نداده است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم ، فرج‌الله رجبی در پاسخ به این پرسش که آیا مسئله مربوط به آیین‌نامه کنترل ساختمان با وزارت راه و شهرسازی برطرف شد، اظهار کرد:‌  بر اساس جلساتی که برگزار شده مواردی را برای اصلاح این آیین‌نامه  به وزارت راه و شهرسازی ارائه و قرار شد، بررسی شود.

وی با تاکید بر این‌که وزارت راه و شهرسازی هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده است، افزود: موضوعات مورد نظر و دغدغه مهندسان در حوزه کیفیت ساخت و سازها را طی جلساتی با حضور کارشناسان مطرح کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که به وزارت راه و شهرسازی برای اعمال اصلاحات مورد نظر شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان اعتماد دارید،‌گفت: صحبت‌ها و مذاکراتی در این رابطه انجام شده و آنها قول داده‌اند که این اتفاق بیفتد.

بر اساس این گزارش، حذف سازمان های نظام مهندسی از چرخه صدور پروانه ساختمانی در پیش‌نویس آیین‌نامه کنترل ساختمان طی یکی دو هفته اخیر با واکنش‌های متعددی مواجه شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی پس از اعتراضات گسترده به این داستان، قول رفع دغدغه مهندسان را داده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی