رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات صنعتی تخلف می‌کنند

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در سال گذشته مشاهده شد برخی از بانک ها،از مبلغ تسهیلات یک واحد تولیدی برای پرداخت معوقات و بدهی های خود برداشت می کنند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در سال گذشته مشاهده شد برخی از بانک ها،از مبلغ تسهیلات یک واحد تولیدی برای پرداخت معوقات و بدهی های خود برداشت می کنند.

 

به گزارش گروه بانک، بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی یزدانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درگفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گفت:تسهیلات دولتی در سال ۹۵ ،۱۶ هزار میلیارد تومان بود وامسال این مبلغ به ۳۰ هزار میلیارد افزایش یافته است.

 

وی در رابطه با وجود انتقادهایی از سمت بخش خصوصی در مورد عدم اختصاص صحیح این منابع، افزود: انتخاب افراد متقاضی این تسهیلات از طریق سه مرحله پایش صورت می گیرد و در ابتدا کارگروهی متشکل از سازمان صنعت معدن تجارت هر استان و فرمانداری تشکیل شده وافرادی را که در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند مورد بررسی قرار می دهد .

 

یزدانی اضافه کرد:در ادامه اسامی بنگاه های منتخب به شورای سیاست گذاری رفته وپس از تایید مورد بررسی بانک قرار می گیرد.

 

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت اذعان داشت:حتی کارگروهی بعد از دریافت تسهیلات نیز ،بنگاه های تولید را پایش می کند.

 

یزدانی در پاسخ به این پرسش که چند درصد امکان سواستفاده در دریافت تسهیلات کمک کننده به صنعت وجود دارد،بیان کرد:تقریبا این عدد نزدیک به صفر است، زیرا باوجود بازار راکد سرمایه گذاری در مسکن و حوزه های دیگر،کسی نمی تواند این پول را در جای دیگر سرمایه گذاری کند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به تخلفات بانک ها در این حوزه،اظهار داشت:در سال گذشته مشاهده شد برخی از بانک ها ،از مبلغ تسهیلات یک واحد تولیدی برای پرداخت معوقات و بدهی های خود برداشت می کنند که این موضوع خلاف مصوبات شورای اقتصاد مقاومتی بوده و در صورت مشخص شدن با آن برخورد جدی خواهیم کرد.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی