رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های معدنی با مشارکت بخش خصوصی

مدیریت اکتشاف ایمیدرو گفت: در تلاشیم با تولید داده‌های با کیفیت، سرمایه گذاران بخش خصوصی را تشویق به همکاری کنیم.

مدیریت اکتشاف ایمیدرو گفت: در تلاشیم با تولید داده‌های با کیفیت، سرمایه گذاران بخش خصوصی را تشویق به همکاری کنیم.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغرزاده مدیریت اکتشاف ایمیدرو گفت: عمر معادن موجود در حال اتمام است و ضرورت دارد به فکر احداث معادن جدید باشیم و این موضوع نقش اکتشاف را پررنگ تر می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه برای اکتشاف یک معدن بزرگ یک دوره ده ساله نیاز است، افزود: ما درحال حاضر ۲۵۰ هزار متر مربع را در پروژه اکتشاف قرار داده‌ایم و این موضوع با اولویت مناطق محروم است، چراکه متاسفانه در سال های گذشته به دلیل مشکلات و کمبود امکاناتی که در این مناطق وجود دارد، به آن توجه زیادی نشده است.

اصغر زاده تصریح کرد: در سنگان یک پهنه ۱۲ هزار کیلومتری جدید را مورد بررسی قرار دادیم که در نتیجه ۳۹ محدوده جدید کشف شد، که ۲۶ محدوده به بخش خصوصی واگذار شد و باقی در اختیار ایمیدرو قرار گرفت.

مدیریت اکتشاف ایمیدرو با اشاره به اینکه به دنبال راهی برای واگذاری بیشتر به بخش خصوصی هستیم، تاکید کرد: بیش از ۴۰۰ آنومالی جدید پیدا کرده‌ایم و در زمینه طلا ،مس، سرب ، روی و حتی لیتیوم به اکتشافات جدیدی دست یافته ایم و سعی داریم با برگزاری دوره های جدید آموزشی، میزان دانش اکتشافی کشور را بالا ببریم.

وی همچنین در پایان بیان کرد: تلاشمان این است که با تولید داده های با کیفیت ، شفافیت لازم را در مورد محدوده‌های اکتشافی ایجاد کرده تا سرمایه گذاران بخش خصوصی را تشویق به همکاری کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی