رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

معرفی علی ربیعی به عنوان وزیر کار دولت دوازدهم به مجلس

آخرین اخبار از تغییرات در لیست نهایی کابینه دوازدهم حاکی از این است که بار دیگر علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی برای وزارت کار دولت دوازهم برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی می شود.

آخرین اخبار از تغییرات در لیست نهایی کابینه دوازدهم حاکی از این است که بار دیگر علی ربیعی ، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی برای وزارت کار دولت دوازهم برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی می شود.

 

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی در سال ۱۳۳۴ در جنوب شهر تهران به دنیا آمده و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تکنیسین کارخانه «جنرال موتورز» بوده است.

وی پس از انقلاب تحصیلات خود را در رشته مدیریت تا مقطع دکترا ادامه داد. ابتدا از دانشگاه تهران لیسانس مدیریت دولتی خود را دریافت و پس از آن فوق لیسانس مدیریت فرهنگی (علوم اجتماعی) را از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ کرد.

ربیعی همچنین دارای مدرک دکترای تخصصی PHD مدیریت استراتژیک است. وی مدرس دانشگاه تهران، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور، محقق و نویسنده در حوزه جامعه‌شناسی سیاسی و مدیریت و مشاور اجتماعی رئیس جمهور طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ بوده است. ربیعی همچنین مشاور اجتماعی محمد خاتمی در دوره ۸ ساله ریاست جمهوری وی بوده‌ است.

ربیعی مرداد سال ۱۳۹۲ به عنوان گزینه دولت یازدهم برای تصدی وزارتخانه کار و امور اجتماعی به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و با کسب اکثریت آرا (اخذ شده ۲۸۴ رای/ موافق: ۱۶۳ رای؛ مخالف: ۱۰۰ رأی؛ ممتنع: ۲۱ رأی) از مجلس رای اعتماد گرفت و به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت شد.

اکنون بعد از گذشت ۴سال طی روزهای گذشته لیست‌های متعدد و گمانه زنی‌های زیادی در خصوص انتخاب وزرا و روسای سازمان‌های دولت دوازدهم شنیده می‌شد، یکی از این تغییر و تحولات مربوط به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که اسامی مختلف از جمله علی ربیعی، مرتضی بانک، حسین کمالی، سید کامل تقوی نژاد و حتی حسن زمانی برای تصدی این وزارتخانه شنیده می‌شود.

 اما آخرین اخبار حاکی از این است که طی تغییر و تحولات در دولت، لیست نهایی کابینه دوازدهم شب گذشته نهایی و علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی برای بار دیگر به وزارت کار معرفی می‌شود. علی ربیعی باید برای رأی اعتماد آماده شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی