رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

این پریز با ساختمان هوشمند همخوان می شود

به تازگی پریز هوشمندی ساخته شده که علاوه بر قابلیت شارژ دستگاه ها، با فناوری های ساختمان هوشمند منطبق می شود. این دستگاه هر گونه حرکتی را در نبود کاربر به او اطلاع می دهد.

به تازگی پریز هوشمندی ساخته شده که علاوه بر قابلیت شارژ دستگاه ها، با فناوری های ساختمان هوشمند منطبق می شود. این دستگاه هر گونه حرکتی را در نبود کاربر به او اطلاع می دهد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، محققان به تازگی یک پریز هوشمند ساخته اند که کاربر خود را از شر انبوه سیم های گره خورده خلاص می کند. این پریز روی  سیم کشی معمول ساختمان نصب می شود و خود را با فناوری های ساختمان هوشمند منطبق می کند.

می توان شارژرهای یو اس بی و حتی چراغ خواب را به این پریز  نیز متصل کرد. این سیستم قابلیت اتصال به پرتکل شبکه های WiFi، Zwave یا ZigBee را دارد.

بنابراین تفاوتی ندارد دستگاه هوشمند کاربر به چه شبکه ای متصل می شود، این پریز هوشمند با همه آنها همخوان می شود. بنابراین می توان آن را برای تعداد زیادی از دستگاه های مختلف به کار برد، سپس شبکه مورد نظر را انتخاب کرد و تمام دستگاه های هوشمند خانه را با همین پریز کنترل کرد.

این پریز به کاربر نشان می دهد کدام دستگاه هوشمند بیش از بقیه الکتریسیته مصرف می کند. همچنین کاربر می تواند هنگامیکه در خانه نیست، دستگاه ها را برای خاموش ماندن تنظیم کند. جالب آنکه این دستگاه هرگونه حرکتی را هنگام نبود کاربر به او اطلاع می دهد. علاوه برآن دسترسی به الکسا و دستیارهای صوتی دیگر نیز ممکن است. می توان از آن به عنوان ردیاب گاز مونوکسید کربن نیز استفاده کرد.

برای استفاده از دستگاه کافی است در ساختمان هوشمند کاربر آن را به برق متصل کند و سپس اپلیکیشن موبایل آن را باز کند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی