رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

377 واحد و طرح تولیدی در استان قزوین متقاضی دریافت تسهیلات بهین یاب

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در سال جاری تاکنون ۳۷۷ واحد و طرح تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات بهین یاب شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در سال جاری تاکنون ۳۷۷ واحد و طرح تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات بهین یاب شده اند.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از ایرنا، علی پرزحمت در نشست شورای هماهنگی بانک های استان قزوین افزود: تعداد ثبت نام واحدها و طرح ها در سامانه بهین یاب بیشتر از ۳۷۷ مورد بوده اما برای این تعداد واحد و طرح تاکنون استعلام شده است و فعلا این رقم را به عنوان تعداد رسمی متقاضیان می شناسیم.

وی اظهار کرد:از متقاضیان ثبت نام کرده در سامانه بهین یاب در سال جاری تاکنون چهار فقره تسهیلات از سوی بانک های صنعت و معدن و سپه به میزان ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: امسال در زمینه پرداخت تسهیلات بهین یاب، استان قزوین تکنون رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: قزوین در بخش درخواست تسهیلات بهین یاب در بخش سرمایه ثابت با ثبت نام ۸۰ متقاضی و سرمایه در گردش با ۳۱۶ متقاضی رتبه چهارم و در بخش معدن نیز با ۲۴ متقاضی رتبه سوم کشور را دارا است.

این مسئول با بیان اینکه از آغاز مرحله جدید ثبت نام متقاضیان در سامانه بهین یاب برای دریافت وام رونق تولید (۲۷ خردادماه امسال) تاکنون در مجموع ۴۲۰ متقاضی در استان ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد تاکنون استعلام ۳۷۷ فقره دریافت شده که پاسخ ۲۹۱ مورد مثبت بوده و با ۱۲۵ مورد بازدید، ۹۵ فقره آن در کمیته بررسی مورد تصویب قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقاد بانک های عامل در تعداد معرفی زیاد متقاضیان دریافت تسهیلات در بخش تولید به آنها، گفت: براساس تصمیم های صورت گرفته، قرار شده تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات بهین یاب به هر یک از بانک ها از ۱۰۰ متقاضی فراتر نرود.

به گفته پرزحمت، در حال حاضر بانک های ملی، ملت، صادرات، صنعت و معدن، سپه، تجارت، کشاورزی، رفاه کارگران و توسعه تعاون به ترتیب بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات بهین یاب در کشور را به خود اختصاص داده اند.

نشست شورای هماهنگی بانک های استان روزهای شنبه هر هفته با حضور استاندار، معاونان اقتصادی استاندار، مدیران کل دستگاه های اقتصادی و بانک ها در استانداری برگزار و در آن برای طرح های مختلف اقتصادی استان و نحوه اختصاص تسهیلات بانکی تصمیم گیری می شود.

بهین یاب بخشی از تسهیلات طرح رونق تولید است که به واحدها و طرح های تولیدی متقاضی که در سامانه تسهیلات بهین یاب ثبت نام کرده اند و واجد شرایط هستند، اعطا می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی