رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

فقر زیرساخت‌ها در واحدهای صنعتی شهرک‌های صنعتی

راه، برق‌رسانی، گازرسانی، آب و فاضلاب و مخابرات از مطالبات به‌حق واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی است.

راه، برق‌رسانی، گازرسانی، آب و فاضلاب و مخابرات از مطالبات به‌حق واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی است.
به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از   خبرگزاری صدا و سیما؛ مهدی پورقاضی رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران با باین این مطلب گفت: متأسفانه شرکت شهرک‌های صنعتی هزینه انجام این امور را از واحد‌ها و خریداران زمین دریافت کرده، اما کاری برای آن‌ها نکرده است.
وی افزود: مشکلات امروز شهرک‌های صنعتی ازجمله شهرک صنعتی عباس‌آباد ناشی از بی‌برنامگی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در ادوار مختلف است. سال‌هاست که شرکت شهرک‌های صنعتی زمین‌هایی را به واحدهای صنعتی واگذار می‌کند و از آن‌ها حق انتفاع می‌گیرد.
پورقاضی اظهار داشت: دریافت این پول به این معنی است که این شرکت باید زیرساخت‌های لازم برای فعالیت صنعتی این واحد‌ها را فراهم کند.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت شرکت‌ها به مرز بحران رسیده است و شرکت شهرک‌های صنعتی هزینه ۳ برابر آنچه امروز برای صنعتگران تأمین کرده، دریافت کرده است.
صاحبان صنعت در حال حاضر از کمبود برق رنج می‌برند و نه شرکت شهرک‌ها و نه شرکت توزیع برق به فکر آن‌ها نیست.
پورقاضی گفت: این در حالی است که صاحبان صنعت پول تأمین برق را پرداخت کردند، اما سرشان بی‌کلاه مانده است. به ۳۰ تا ۴۰ واحد صنعتی اعلام‌شده که به آن‌ها انشعاب برق داده نمی‌شود. پیش‌ازاین به تعدادی گفته‌شده که تجهیزات استفاده از سوخت مازوت را قطع کنند و کوره‌های القایی ایجاد کنند، اما الآن به آن‌ها می‌گویند که برق نداریم. صاحبان صنعت گرفتار شدند. از طرفی تجهیزات مازوتی را کنار گذاشتند و از طرف دیگر دچار مشکل تأمین برق هستند. هر نوع افزایش ظرفیتی در شرایط فعلی در شهرک‌های صنعتی به دلیل بی‌برقی محکوم‌به فناست و از جهت خطر آسیب دیدن پست‌های برقی دل‌نگران هستیم.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران گفت: درر این مورد دست بخش خصوصی بسته است چرا که پول برق را پیش‌تر پرداخت کرده و حالا وظیفه شرکت‌های شهرک صنعتی، استانداری تهران و اداره توزیع برق است تا به وظیفه‌شان عمل کنند. این سازمان‌ها باید نیروگاه مورد نیاز برای تأمین برق شهرک را راه‌اندازی کنند. فکرهای کوتاه‌مدت برای تأمین برق با ظرفیت کم در شرایط اضطراری هم باید مدنظر قرار بگیرد.

وی افزود: تأمین آب کافی برای واحدهای صنعتی از دیگر مشکلات شهرک‌های صنعتی است. آب به میزان کافی تأمین نمی‌شود. اعلام‌شده که در طرحی قرار است با لوله‌کشی از سد ماملو، آب موردنیاز شهرک صنعتی عباس‌آباد و باقی شهرک‌ها تأمین شود. به‌طور شفاهی در مورد فاضلاب شهرک که وضعیت اسف‌باری دارد و آب‌های آلوده از آن خارج می‌شود هم قول‌هایی داده‌شده است.

پورقاضی گفت: نکته دیگر این است که همین چند روز پیش، رئیس شهرک‌های صنعتی استان تهران برای پنجمین بار در چهار سال گذشته تغییر کرد و فرد جدیدی به ریاست آمده که هیچ اطلاعی از سوابق کار ندارد، همه‌چیز را باید از نقطه صفر شروع کرد.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی