رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

۱۷ هزار حلقه چاه آب در استان زنجان وجود دارد
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان:

۱۷ هزار حلقه چاه آب در استان زنجان وجود دارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: در حال حاضر ۱۷ هزار حلقه چاه آب در زنجان وجود دارد که بیش از هفت‌هزار حلقه چاه غیرمجاز است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: در حال حاضر ۱۷ هزار حلقه چاه آب در زنجان وجود دارد که بیش از هفت‌هزار حلقه چاه غیرمجاز است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  مهر، ۹۳  درصد آب در ایران در بخش کشاورزی به مصرف می‌رسد و مابقی مصارف را بخش صنعت و آب‌شرب به خود اختصاص داده است و در بخش کشاورزی باید نسبت به مصرف آب، تحول اساسی ایجاد شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ هزار حلقه چاه آب داریم که بیش از هفت‌هزار حلقه چاه غیرمجاز است و آمار مربوط به چاه‌های آب شرب شهری و روستایی که تعداد آن‌ها به ۵۰۰ حلقه چاه هم نمی‌رسد، حاکی از آن است که بخش کشاورزی بخش اعظمی از این مصارف را از طریق چاه‌ها به خود اختصاص داده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با تاکید بر نقش خانواده ها با محوریت خانم های خانواده در ترویج مصرف بهینه آب افزود:تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف می توان به الگوی مصرف صحیح دست یافت.عبور از بحران آب تنها از طریق دستگاه های اجرایی و یا از طریق شرکت های آب و فاضلاب مقدور نیست و نیاز به همت همگانی دارد تا بتوانیم از این سال های خشکسالی به خوبی عبور کنیم.

جزء‌قاسمی با اشاره به اینکه هزینه استحصال، ذخیره و تصفیه آب در هر مترمکعب حدود یک‌هزار تومان تا ۱۲۰۰ تومان است، افزود: این در حالی است که شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان از مشترکین بابت هر مترمکعب آب مبلغ ۴۰۰ تومان دریافت کرده و مابقی را بدون دریافت یارانه از دولت، خود شرکت هزینه می‌کند که این هزینه از محل سرمایه‌های شرکت بوده و با از دست رفتن این سرمایه ها ، نگهداری از تاسیسات برای ما مشکل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان تاکید کرد: یک‌سوم میانگین بارندگی را در جهان دارد و این در حالی است که مصرف ما دو برابر میانگین جهانی و با تداوم این وضع، بحران آب صورت جدی تری به خود خواهد گرفت که معتقدیم تنها راهکار عملی در این زمینه، اعمال جرایم سنگین برای مصارف بالای الگوی مصرف است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی