رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

دریافت ۱۰ درخواست سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی بوشهر
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک خبر داد؛

دریافت ۱۰ درخواست سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی بوشهر

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اخذ مجوزات لازم زیر ساخت های فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر گفت: ۱۰ درخواست برای سرمایه گذاری در این منطقه دریافت شد.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اخذ مجوزات لازم زیر ساخت های فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر گفت: ۱۰ درخواست برای سرمایه گذاری در این منطقه دریافت شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شاتا، علی یزدانی در آیین کلنگ زنی یک مجتمع پتروشیمی و بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر، در سخنان کوتاهی اظهار کرد: منطقه اقتصادی شمال استان بوشهر که یکی از ۹ منطقه ویژه اقتصادی کشور است بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ هکتاراست که یک هزار و ۸۰۰ هکتار از مساحت پیش بینی شده برای رعایت مسایل زیست محیطی و حفظ حریم خورهای منطقه کاهش پیدا کرد و حدود دو هزار و یکصد هکتار آن باقی مانده است.

وی با اشاره به انجام مطالعات زیست محیطی منطقه ویژه گفت: مصوبات مختلف در جهت رعایت مسایل زیست محیطی رعایت شده است و مجوزات لازم برای زیر ساخت های آب ، برق، گاز و تلفن در فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار عملیاتی شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تعداد درخواست های سرمایه گذاری در این منطقه را ۱۰ درخواست عنوان کرد و افزود: ۵ مجوز مربوط به همین شرکت پتروشیمی بود.

یزدانی این منطقه را سومین منطقه ویژه ای که کار واگذاری زمین در آن شروع شده است، دانست و اظهار کرد: از سال ۹۳ کار اصلی برای انتخاب مشاوران و تامین زیر ساخت ها در این منطقه آغاز شده بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی