رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۴ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 8 April

دریافت ۱۰ درخواست سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی بوشهر
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک خبر داد؛

دریافت ۱۰ درخواست سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی بوشهر

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اخذ مجوزات لازم زیر ساخت های فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر گفت: ۱۰ درخواست برای سرمایه گذاری در این منطقه دریافت شد.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اخذ مجوزات لازم زیر ساخت های فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر گفت: ۱۰ درخواست برای سرمایه گذاری در این منطقه دریافت شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شاتا، علی یزدانی در آیین کلنگ زنی یک مجتمع پتروشیمی و بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر، در سخنان کوتاهی اظهار کرد: منطقه اقتصادی شمال استان بوشهر که یکی از ۹ منطقه ویژه اقتصادی کشور است بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ هکتاراست که یک هزار و ۸۰۰ هکتار از مساحت پیش بینی شده برای رعایت مسایل زیست محیطی و حفظ حریم خورهای منطقه کاهش پیدا کرد و حدود دو هزار و یکصد هکتار آن باقی مانده است.

وی با اشاره به انجام مطالعات زیست محیطی منطقه ویژه گفت: مصوبات مختلف در جهت رعایت مسایل زیست محیطی رعایت شده است و مجوزات لازم برای زیر ساخت های آب ، برق، گاز و تلفن در فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار عملیاتی شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تعداد درخواست های سرمایه گذاری در این منطقه را ۱۰ درخواست عنوان کرد و افزود: ۵ مجوز مربوط به همین شرکت پتروشیمی بود.

یزدانی این منطقه را سومین منطقه ویژه ای که کار واگذاری زمین در آن شروع شده است، دانست و اظهار کرد: از سال ۹۳ کار اصلی برای انتخاب مشاوران و تامین زیر ساخت ها در این منطقه آغاز شده بود.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی