رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

افت 50 سانتیمتری منابع آبی اشتهارد

فرماندار اشتهارد گفت که منابع آبی در این شهرستان با افت ۵۰ سانتی متری مواجه است و با این شرایط حفاظت بیشتر از منابع آبی ضروررت دارد.

فرماندار اشتهارد گفت که منابع آبی در این شهرستان با افت ۵۰ سانتی متری مواجه است و با این شرایط حفاظت بیشتر از منابع آبی ضروررت دارد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  ایرنا، ابوالفضل اینانلو، با تقدیر از راه اندازی پویش نه به تشنگی و تاریکی از سوی خبرگزاری رسمی کشور، افزود: اکنون دراین شهرستان ۸۵ لیتر برثانیه مصرف داریم که ۵۰ لیتر برثانیه آن از طریق سیستم آب شیرین کن تامین می شود.

وی ادامه داد: برای تامین آب روستاهای ایپک، قانی بلاغ، قره ترپاق چاهی در شهر اشتهارد حفر شده که ۱۵ لیتر برثانیه نیازهای آبی را برطرف می کند و بقیه روستاها از جلمه پلنگ آباد از چشمه آب می گیرند و یک چاه هم حفر کرده اند. اینانلو گفت: از نظر کمیت و کیفیت منابع آبی وضعیت مناسب ندارد، گرچه دولت تدبیرو امید با راه اندازی سیستم آب شیرین کن گام های موثری را برداشته است.

وی اضافه کرد: همه چیز با آب زنده می شود، هر جا آب وجود داشته آبادانی هم ایجاد می شود، بنابراین باید قدردان نعمت آب باشیم.

وی اضافه کرد: اجرای خط انتقال آب چاه ها تا آب شیرین کن ۴٫۷ کیلومتر،خط انتقال پساب حاصله ۶ کیلومتر، ظرفیت آب شیرین کن ۵ هزار متر مکعب در شبانه روز است.فرماندار اشتهارد گفت:مبلغ سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای این طرح ۶۲ میلیارد ریال و هزینه اجرای خط انتقال، چاه ها و مخزن ۵ هزار متر مکعبی نیز ۷۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین سیاست های خوب دولت دراین مسیر قابل توجه بوده و اقدامات موثر صورت گرفته فقط صرفه جویی و مدیریت صحیح الگوی مصرف را باید داشت تا این دوران بحران را سپری کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی