رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

برگزاری سمینار سراسری «تجارب موفق ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی

دومین سمینار سراسری «تجارب موفق ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی و عمرانی» امروز کار خود را در در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران آغاز کرد.

دومین سمینار سراسری «تجارب موفق ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی و عمرانی» امروز کار خود را در  در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران آغاز کرد.
به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از «صما» ، امیدرضا ریاحی، دبیر سمینار تجارب موفق ایمنی با اعلام این خبر  گفت: این حرکت در سال ۹۴ آغاز شده است؛ هدف از شروع این حرکت نشان دادن این مسئله است که «ایمنی شدنی است اگر برای آن قصد و اراده وجود داشته باشد».

این مدرس و مشاور ایمنی، رویکرد اصلی برگزاری این سمینار را رواج داشتن نگاه مثبت و امیدوارانه به ایمنی بیان کرد و افزود: این رویکرد در حالی است که تاکنون هرچه که کار برگزار شده از حوادث و ایرادات گفته‌اند اما ما آمده‌ایم که بگوییم هرچند اوضاع مساعد نیست اما در بسیاری از شرکت‌ها و کارگاه‌های ساختمانی اتفاقات مثبتی می‌افتد که می‌توانند به عنوان الگو مطرح شوند.

 

وی این سمینار را بزرگ‌ترین گردهمایی مدیران، ممیزان، مسئولان، مشاوران،مدرسان و فعالان ایمنی صنعت ساختمان کشور اعلام و تصریح کرد: ۱۲ سخنران داخلی به علاوه مهندس جمالی به عنوان سخنران خارجی ایرانی الاصل از آمریکا به صورت ویدئو کنفرانس و همچنین دکتر شریف نسب به عنوان سخنران افتخاری به سخنرانی می‌پردازند.

 

سمینار در چهار پنل برگزار می‌شود

 

دبیر سمینار تجارب موفق ایمنی، مهندسان امیدرضا ریاحی، حمیدرضا خوشدل، سید محمد عمرانی، محمدرضا نجفی ساروکلایی، عبدالمحمد مرادی، شهرزاد شاه ویسی، سائبه حسین‌پور، پیمان عراقی، شیوا مکاری، زینب آشوری، محمد شریفی‌پور و فاطمه آزاد عنوان کرد.

 

ریاحی با بیان اینکه موضوعات این سمینار در چهار پنل با محورهای مدیریت ایمنی، آموزش و فرهنگ‌سازی ایمنی، ایمنی کار در ارتفاع و ایمنی عمومی کارگاه‌های ساختمانی ارائه می‌شود، یادآور شد: موضوعات سخنرانی شامل برنامه‌ریزی برای ایمنی، عوامل موثر بر گودبرداری ایمن، دستاورد گردهمایی‌ها و نشست‌های HSE، مدیریت ریسک از منظر ایمنی و بیمه های بازرگانی، روش مناسب برای کنترل عملیات پیمانکاران، تلفیق برنامه‌هی کنترل پروژه و HSE، برنامه‌ها و اقدامات ممانعت از سقوط، اجرای موفق سیستم ارتینگ در کارگاه‌های ساختمانی، راهکارهایی برای الزام به استفاده از PPE، کنترل خطر سقوط در حفاری‌های شهری، داربست ایمن و آموزش و فرهنگ‌سازی HSE در کارگاه‌هاست.

گفتنی است مجتمع رسانه ساختمان (صما- مجله ساختمان) حامی رسانه ای سمینار سراسری «تجارب موفق ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی و عمرانی» است؛ در این راستا دپارتمان آموزش مجتمع رسانه ای ساختمان پخش آنلاین و زنده این سمینار را به عهده دارد. جهت دریافت لینک پخش آنلاین کلیک کنید.

 

برگزاری سمینار سراسری «تجارب موفق ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی