رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

حرکت کند خصوصی سازی در کشور
رییس انجمن فولاد گفت؛

حرکت کند خصوصی سازی در کشور

رئیس انجمن فولاد گفت:با وجودی که دائم از اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی صحبت می شود،هنوز در عملی کردن آن موفق نبوده ایم و نتوانسته ایم از تجربیات کشورهای موفق در این حوزه بهره ببریم.

رییس انجمن فولاد با اشاره به حرکت کند خصوصی سازی در کشور گفت: با وجودی که دایم از اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی صحبت می‌شود، هنوز در عملی کردن آن موفق نبوده‌ایم و نتوانسته‌ایم از تجربیات کشورهای موفق در این حوزه بهره ببریم.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود اسلامیان رییس انجمن فولاد  در رابطه با اهمیت انجمن‌های بخش خصوصی، گفت: ما در انجمن فولاد، تیمی تشکیل داده‌ایم تا با چند انجمن خوب و مطرح دنیا ارتباط برقرار کنند و هدف ما این است بدانیم که تشکل های موفق دنیا روی چه موضوعاتی بیشتر تمرکز می‌کنند و بتوانیم از تجربیات آن‌ها بهره ببریم.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر چاره ای جز خصوصی سازی شرکت های دولتی نداریم زیرا ۸۰ درصد مفاسد اقتصادی مربوط به مجموعه‌های دولتی است و در صورت خصوصی سازی دولت هم بهتر می‌تواند بر روی وظایف حاکمیتی خود تمرکز کند.

اسلامیان تصریح کرد: هدف اصلی خصوصی سازی، افزایش بهره وری و کاهش تصدی گری است و نباید از خصوصی کردن شرکت‌ها و کارخانه‌ها به دنبال پول درآوردن باشیم.

وی با اشاره به مصمم بودن دولت در تقویت تشکل‌های خصوصی بیان کرد: در واگذاری های موسسات دولتی به بخش خصوصی باید اهلیت مبتنی بر استانداردهای مشخص، ملاک قرار گیرد تا بنگاهی بدون هیچ ارزیابی و تنها بر مبنای پیروزی در مناقصه واحد خصوصی را به نابودی سوق ندهد.

رییس انجمن فولاد در پایان تاکید کرد: با وجودی که دایم از اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی صحبت می شود، هنوز در عملی کردن آن موفق نبوده‌ایم و نتوانسته ایم از تجربیات کشورهای موفق در این حوزه بهره ببریم.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی