رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

بهره برداری از 328 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان مرکزی

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: در چهار سال گذشته ۳۲۸ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان مرکزی به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: در چهار سال گذشته ۳۲۸ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان مرکزی به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، مصطفی آمره روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: از ابتدای فعالیت شرکت شهرک ها در استان مرکزی تا پایان سال ۱۳۹۱ یک هزار و ۲۸۱ واحد صنعتی در این شهرک ها به بهره برداری رسید.

وی سرمایه گذاری در شرکت شهرک های این استان از سال ۱۳۶۷ تا پایان سال ۱۳۹۱ را ۱۷ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۶ هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال در شهرک های صنعتی این استان سرمایه گذاری شده است که نسبت به سرمایه گذاری آغازین تا کنون، ۹۴ درصد رشد دارد.

وی اظهار کرد: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تا کنون ۶۰۴ هکتار زمین به سرمایه گذاران صنعتی واگذار شده است در صورتی که از ابتدای فعالیت شرکت شهرک ها تا پایان دولت دهم، یک هزار و ۱۹۶ هکتار زمین به سرمایه گذاران واگذار شده که این مهم نیز با ۵۱ رشد همراه است.

آمره میزان اشتغالزایی واحدهای تولیدی شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی را از آغاز فعالیت تا پایان دولت دهم را ۲۶ هزار و ۶۴۶ فرصت شغلی عنوان کرد و گفت: در چهار ساله فعالیت دولت تدبیر و امید چهار هزار و ۲۵۲ فرصت شغلی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه پنج شهرک و ناحیه صنعتی در دولت یازدهم در استان مرکزی ایجاد شد، بیان کرد: این در حالی است که از سال ۱۳۶۷ تا پایان دولت دهم، ۲۸ شرکت و ناحیه صنعتی در این استان ایجاد شده بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی افزود: حمایت از پایان نامه های تحصیلی نیز یکی از محورهای فعالیت این نهاد صنعتی است که در چهار سال فعالیت دولت یازدهم ۱۴ پایان نامه مورد حمایت قرار گرفت.

وی یادآوری کرد: انعقاد بیش از ۸۴۰ میلیارد ریال قرارداد عمرانی در راستای تکمیل زیرساخت های شهرک های استان از قبیل تامین آب شرب به میزان ۹۳ لیتر بر ثانیه، تامین برق به میزان ۷۴ مگاوات، ایجاد ۲ ایستگاه آتشنشانی، تکمیل سیستم فاضلاب و ایجاد تصفیه خانه چهار شهرک، تامین گاز شش شهرک، ایجاد ۲۳۵ هکتار فضای سبز و ساخت و بهسازی محورهای دسترسی از دیگر اقدامات شرکت شهرک های استان مرکزی در چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید است.

آمره اضافه کرد: فعال سازی کلینک صنعت، تقویت صندوق حمایت از صنایع کوچک، توسعه خدمات مشاوره ای و فنی واحدهای مستقر در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، راه اندازی و توسعه فن بازار منطقه ای استان با همکاری فن بازار ملی ایران و کسب رتبه نخست کشوری، اجرای طرح مطالعه فراگیر خوشه ها و شناسایی هشت خوشه صنعتی و شرکت مستمر در نمایشگاه های داخلی و خارجی از دیگر توفیقات شهرک های صنعتی استان مرکزی در چهارسال فعالیت دولت یازدهم است.

۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی