رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

آغاز آبگیری سد مخزنی زمکان در کرمانشاه افتتاح چندین پروژه عمرانی در استان

معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح و بهره برداری از چند پروژه و طرح مهم صنعتی و عمرانی صبح امروز وارد استان کرمانشاه شد.

معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح و بهره برداری از چند پروژه و طرح مهم صنعتی و عمرانی صبح امروز وارد استان کرمانشاه شد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایلنا به نقل از پایگاه خبری معاون اول رئیس جمهور اسحاق جهانگیری   با اشاره به حضور هوشمندانه مردم  کرمانشاه در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مهم‌ترین هدف این سفر عرض سلام و ادب خدمت مردم عزیز و بزرگوار استان کرمانشاه است که همپای با همه ایرانیان حماسه بزرگ انتخابات را خلق کردند .

جهانگیری در  این سفر  با افتتاح برخی طرح های مهم کشوری در استان کرمانشاه  از دو سد بزرگ زمکان و جامیشان در دالاهو  وسنقربازدید کرد  که همزمان با این بازدید عملیات آبگیری این دو سد نیز آغاز شد. افتتاح   کارخانه خودرو سازی در شهرستان صحنه از دیگر برنام های معاون اول رئیس جمهور در کرمانشاه است.

جهانگیری همچنین در جلسه‌ای با مسئولان استان از روند پیشرفت سایر امور استانی باخبر شده و درباره  مشکلات و موانع در خصوص مسائل سیاسی،‌ اقتصادی، فرهنگی و با مسئولان استان صحبت خواهد کرد.

بازدید و افتتاح کارخانه ایران خودرو در شهرستان صحنه نیز  از دیگر برنامه‌های معاون اول رئیس‌جمهور در این سفر یک روزه است.

اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه از سوی استاندار و جمعی از مدیران استانی مورد استقبال قرار گرفت. وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیرو در این سفر معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کند.

آغاز آبگیری سد مخزنی زمکان

پس از بازدید  معاون اول رئیس جمهور از سد مخزنی زمکان  آبگیری از این سد  در  استان کرمانشاه آغاز شد.

سد مخزنی زمکان از نوع سنگ ریزه ای با هسته رسی است که عملیات اجرایی آن در سال ۸۵ آغاز شده است. طول تاج این سد ۲۷۸ متر، عرض آن ۱۰ متر و ارتفاع سد از پی ۵۸ متر است.حجم مخزن سد زمکان ۲۳ میلیون متر مکعب و اعتبار هزینه شده برای آن ۱۱۱ میلیارد تومان است.تامین آب مطمئن مورد نیاز ۵۳۰ هکتار از باغ های بخش گهواره در سال های خشک و احیاء ۱۷۰۰ هکتار از اراضی کشت دیم به کشت آبی از جمله اهداف احداث این سد است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی