رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

5 درصد آب بهای تولیدی آب شیرین کن بوشهر از مشترکان دریافت می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: قیمت تمام‌شده هر متر مکعب آب تولیدی از تاسیسات آب شیرین کن استان بوشهر ۷ هزار و ۳۴ تومان است که ۳۵۰ تومان معادل ۵ درصد مبلغ تمام شده از مشترکان دریافت می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: قیمت تمام‌شده هر متر مکعب آب تولیدی از تاسیسات آب شیرین کن استان بوشهر ۷ هزار و ۳۴ تومان است که ۳۵۰ تومان معادل ۵ درصد مبلغ تمام شده از مشترکان دریافت می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آ‌ب‌رسانی با بیان اینکه تولید آب آشامیدنی از تاسیسات آب شیرین کن در سواحل استان بوشهر یکی از برنامه‌های شرکت آبفا است اظهار داشت: برای تامین منابع پایدار آب در استان بوشهر طرح تولید آب آشامیدنی از آب دریا در شرکت آبفا طراحی و اجرایی شده است اما حمایت مردم در پرداخت آب بها هم بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در استان‌های همجوار قرار دارد تاکید کرد: آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق خطوط طولانی با سرمایه‌گذاری هنگفت وارد مخازن و شبکه توزیع آب استان بوشهر می‌شود بنابراین علاوه بر آمادگی برای هر گونه خطر احتمالی نقص در نقطه از خطوط، صرفه جویی و قدردانی از این نعمت بزرگ ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه برای جلوگیری از بحران کم‌آبی، تولید آب از منابع تاسیسات آب شیرین کن از برنامه‌های مهم این شرکت است، خاطرنشان کرد: تولید ۹۵ هزار متر مکعب آب در شبانه‌روز از تاسیسات آب شیرین کن در دستور کار شرکت آبفا استان بوشهر قرار گرفت که اکنون ۲ پروژه آن در شهرهای بوشهر و کنگان با مشارکت بخش خصوصی وارد تولید شده است.

یاکیده با اشاره به سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریالی برای ساخت تاسیسات آب شیرین کن گفت: تاسیسات آب‌شیرین‌کن بوشهر و کنگان هر کدام با ظرفیت تولید ۱۰ هزار متر مکعب آب در شبانه‌‌روز و هر کدام با سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی بهره برداری شده است‌.

وی با اشاره به پرداخت یارانه برای رفاه مشترکان در استفاده از آب تولیدی از تاسیسات آب شیرین کن تصریح کرد: سرمایه‌گذار آب‌شیرین کن هر متر مکعب آب به میزان ۷ هزار و ۳۴ تومان در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر قرار می‌دهد و با ۵ درصدی میزان خرید یعنی معادل هر متر مکعب ۳۵۰ تومان در اختیار شهروندان بوشهری و کنگانی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مدیریت مصرفه بهینه در مصرف آب آشامیدنی افزود: با توجه به اینکه بحران کم‌آبی در تمامی نقاط کشور از جمله استان بوشهر وجود دارد جا دارد مشترکان آب در مدیریت مصرف با شرکت آب و فاضلاب همراه باشند تا آب به صورت عادلانه توزیع شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی