رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

واگذاری پروژه‌های فناورانه پژوهشگاه نیرو
به منظور افزایش همکاری صنعت و دانشگاه؛

واگذاری پروژه‌های فناورانه پژوهشگاه نیرو

پژوهشگاه نیرو از ابتدای مردادماه ماهانه اجرای ۷۰ طرح تحقیقاتی مورد نیاز صنعت برق کشور را برون سپاری می‌کند

پژوهشگاه نیرو از ابتدای مردادماه ماهانه اجرای ۷۰ طرح تحقیقاتی مورد نیاز صنعت برق کشور را برون سپاری می‌کند
به گزارش گروه تولید و تجارت  ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ به منظور انجام مأموریت پژوهشگاه نیرو در مدیریت طرح‌های پژوهشی و فناوری وزارت نیرو و توسعهٔ اقتصاد دانش بنیان در کشور و با هدف همکاری بیشتر میان صنعت و دانشگاه، پژوهشگاه اجرای طرح‌های تحقیقاتی مورد نیاز صنعت برق را به دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی دارای مجوز وزارت علوم واگذار می‌کند. در این راستا سالانه حدود ۸۰۰ پروژه به مراکز پژوهشی، تشکل‌های دانش بنیان و مشاورین واگذار خواهد شد و اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان از محل یک درصد عملیاتی صنعت برق در اختیار مجریان طرح‌های تحقیقاتی قرار خواهد گرفت.
برون‌سپاری این طرح‌ها در راستای اجرای اسناد راهبردی توسعه فناوری مصوب وزارت نیرو و به منظور رفع نیازهای طرح‌های فناورانه صنعت برق می‌باشد. این واگذاری‌ها براساس فراخوان‌هایی که از ابتدای مردادماه در سایت پژوهشگاه نیرو درج خواهد شد، آغاز می‌گردد. برون سپاری طرح‌های پژوهشی با ۵ میلیارد تومان در ماه شروع خواهد شد و در پایان سال این عدد به ۱۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز تحقیقات شامل آزمایشگاه‌های تخصصی، بارازیابی محصولات تولید شده، تدوین استانداردها، تجاری‌سازی تحقیقات، استفاده از کریدورهای مالی، فنی، پوشش ریسک و صادرات، حمایت از R&D شرکت‌ها در حوزه صنعت برق و اشتغال فارغ التحصیلات تحصیلات تکمیلی در طرح‌های R&D از جمله ظرفیت‌های موجود در حمایت از مراکز دانشگاهی، شرکت‌ها و تشکل‌های دانش‌بنیان می‌باشد.
طرح‌های قابل واگذاری در موضوعات مختلف صنعت برق شامل تولید، انتقال، توزیع، بخش مشترکین و مصرف‌کنندگان و همچنین حوزه‌های مربوط به اقتصاد و محیط زیست صنعت برق می‌باشد.

محققین می‌توانند از طریق سایت پژوهشگاه نیرو (www.nri.ac.ir) هر ماه از عناوین پروژه‌های قابل واگذاری آگاهی یابند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی