رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

قیمت آهن و میلگرد روز
ویکی پی جی بررسی می کند؛

نوسان قیمت آهن آلات در تیر ماه

قیمت آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد.

قیمت آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد.

آهن آلات در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش های مصرف کننده آن است.

گروه صنعت ، معدن و تجارت ویکی پی جی به منظور بررسی دقیق تر این نوسانات، روند تغییرات قیمت میلگرد و آهن و دیگر آهن آلات را در قالب گزارش ماهانه ارائه می کند.

این آمار بر اساس میانگین قیمت انواع مختلف هر محصول ارائه شده است تا بتواند تصویری از رفتار قیمت آن را ارائه کرده باشد.

در این گزارش نوسانات قیمت آهن آلات در تیر ماه سال ۱۳۹۶ بررسی شده است.

 

بررسی آماری قیمت آهن آلات

تیرآهن:

میانگین قیمت تیرآهن با انواع متفاوت آن در خرداد ماه امسال روند رو به رشدی را تجربه کرده است و در اواخر ماه بیشترین قیمت خود را داشته است.

 

میلگرد:

قیمت میلگرد در این بازه زمانی، ابتدا روند تقریبا ثابتی را طی کرده، سپس به صورت پله ای با افزایش قیمت همراه بوده است، به طوری که در ابتدای ماه میانگین قیمت میلگرد، کیلویی ۱۶۰۰ تومان بود و در حال حاضر به ۲۰۰۰ تومان رسیده است که افزایش قیمت معناداری به شمار می رود.

 

ورق سیاه:

ورق سیاه که بیشتر در صنایع و مواردی همچون ساخت مخازن مورد استفاده قرار می گیرد، سیر صعودی را از ابتدای این ماه داشته است.

ورق گالوانیزه:

میانگین قیمت ورق گالوانیزه در ۲۱ روز اول تیر ماه کاملا ثابت بوده است به طوری که در شکل زیر هم نشان داده شده است، سپس با دو پله افزایش قیمت به بیشترین مقدار خود در این ماه رسیده است.

 

پروفیل:

پروفیل در این بازه زمانی، روند رو به رشد پله ای را تجربه کرده است و می توان گفت، تفاوت قیمت اولین و آخرین روز تیر ماه، ۲۰۰ تومان در میانگین قیمت انواع نمونه های آن بوده است.

 

تسمه:

میانگین قیمت تسمه در روزهای اول خرداد ماه کاملا ثابت بوده است به طوری که در شکل زیر هم نشان داده شده است، سپس یک پله افزایش قیمت داشته و همان روند را تا آخر ماه ادامه داده است.

صفحه ستون:

صفحه ستون در این بازه زمانی، روند رو به رشد پله ای را تجربه کرده است و می توان گفت، تفاوت قیمت اولین و آخرین روز تیر ماه، ۲۰۰ تومان در میانگین قیمت انواع نمونه های آن بوده است.

ناودانی:

ناودانی در ده روز اول تیر ماه روند ثابتی داشته است ولی بعد از آن روند افزایشی به خود گرفته است.

نبشی:

نبشی نیز در این بازه زمانی، همچون دیگر آهن آلات روند افزایشی را طی کرده است

گزارش های پیشین از نوسانات قیمت آهن آلات:

نوسانات قیمت آهن از ابتدای سال ۹۶

نوسان قیمت آهن آلات در اسفند ماه

نوسان قیمت آهن آلات در بهمن ماه

نوسان قیمت آهن آلات در پایان دیماه

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی