رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

پرداخت نکردن یارانه به بخش تولید به صنایع داخلی ضربه می زند
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت؛

پرداخت نکردن یارانه به بخش تولید به صنایع داخلی ضربه می زند

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: با هدفمندسازی یارانه ها و عدم پرداخت یارانه ها به بخش تولید واقعی، صنایع داخلی در رقابت با خارجی ها از دور خارج می شوند.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: با هدفمندسازی یارانه ها و عدم پرداخت یارانه ها به بخش تولید واقعی، صنایع داخلی در رقابت با خارجی ها از دور خارج می شوند.

 

به گزارش گروه تولید و تجارت  ویکی پی جی به نقل از ایرنا، «علی وکیلی» امروز (شنبه) مراسم امضاء قرارداد همکاری شرکت سایپا دیزل با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و بانک توسعه تعاون همراه با تحویل کامیون های ولوو طرح نوسازی به مشتریان در محل شرکت سایپا دیزل افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای نوسازی ناوگان کامیون فرسوده کشور ۶۰ هزار دلار به ازای هر کامیون است.

 

به گفته این مقام مسئول، به دلیل تسهیلات گرانقیمت بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری، بعید است بتوان حرکت های جدی در زمینه تولیدات جدید در کشور برداشت.

 

وی تاکید کرد: بهره وری بالا جز با استفاده از فناوری های نو محقق نمی شود که این مهم نیازمند تسهیلات و منابع مالی است؛ اما با پول گرانی که بانک ها در اختیار واحدهای تولیدی می گذارند این مهم محقق نمی شود.

 

وکیلی ادامه داد: همین مساله سبب می شود تا تولیکنندگان داخلی در رقابت با صنایع و سازندگان خارجی به تعطیلی کشانیده شوند.

 

وی تصریح کرد: تا زمانی که ساختار صنعتی کشور اصلاح نشود، نمی توان به رقابت در عرصه های بین المللی پرداخت.

 

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت یادآوری کرد: برای رقابت باید نگاه صنایع کشور به خارج باشد، موضوعی که با انجام حمایت های لازم ممکن می شود، اما شاهد تکرار این ساختار غلط هستیم.

 

وی بیان داشت: هدفمندسازی یارانه ها در حال نابودسازی صنایع کشور است که همین مقوله خود نیاز مند هدفمند کردن است و باید یارانه ها را به سمت بخش تولید واقعی کشور هدایت کنیم.

 

وکیلی خاطرنشان کرد: با ۶۰ هزار دلاری که به عنوان کمک در قالب کاهش مصرف سوخت به هر کامیون پرداخت می شود، رانندگان قادر به تامین بیش از ۵۰ درصد قیمت کامیون از این محل هستند که انگیزه نوسازی ناوگان را افزایش خواهد داد.

 

وی همچنین با اشاره به قراردادهای جدید برای توسعه راه آهن و مترو در کشور، گفت: مصوبه شورای اقتصاد برای توسعه مترو در هفت کلانشهر کشور به دستمان رسیده و به ازای هر مسافر ریلی ۹٫۸ سنت پرداخت می شود که کمک بسیار بالایی است.

 

به گفته مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، تعداد زیاد مسافران مترو می تواند سرمایه گذاری لازم و اضافه شدن ناوگان متروی کشور را فراهم کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی