رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

صنايع انرژی بر
رئيس سازمان صنعت معدن خبر داد؛

ممنوعیت ايجاد صنايع انرژی بر در تهران

رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران از ممنوعيت ايجاد صنايع جديد كه انرژی زيادی مصرف می كنند تا شعاع ١٢٠ كيلومتری تهران خبر داد.

رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران از ممنوعيت ايجاد صنايع جديد كه انرژی زيادی مصرف می كنند تا شعاع ١٢٠ كيلومتری تهران خبر داد.

 

به گزارش گروه تولید و تجارت  ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مس فروش در آئین تقدير از واحدهای نمونه صنعتی استان تهران اظهار داشت: تهران ظرفيت واحدهای صنعتی  كه انرژی زیاد و مساحت زمينی وسیعی مصرف می کنند را ندارد لذا ايجاد صنايع جديد در دستور كار نيست و ايجاد صنايع تا شعاع ١٢٠ كيلومتر ممنوع شده است.

وی افزود: در سالهای گذشته بیش از ۹ هزار کارت و مجوز صنعتی صادر شد كه كارشناسی و بررسی شده نبود و آثار مطلوبی هم نداشته است.

وي با بيان اينكه بیش از سه هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی معتبر و دارای مجوز در استان تهران فعالیت دارند گفت: وجود واحدهای بدون مجوز باعث شد که برنامه ساماندهی این واحدهای صنعتی و پراکنده در شهرک های صنعتی در دستور کار قرار گیرد.

مس فروش تصريح كرد: در استان تهران استقرار واحدهای صنعتی جز برای آن دسته از صنایعی که در زمینه تحقیقات دانش بنیان فعالیت می کنند، مطلقا ممنوع است و تمام تمركز سازمان بر روی تحقيق و توسعه صنايع با بكارگيری توان علمی و دانش روز است.

مس فروش با بيان اينكه قوانين و مقررات پيچيده و دست و پا گير يكی از مهمترين مشكلات واحدهای توليدی است تصریح كرد: لازم است در کنار دولت، سایر قوا و ارگان های تصمیم گیر نیز برای اصلاح یا حذف برخی قوانین و مقررات تلاش کنند تا مشكلات فعالان صنعتی كاهش يابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: یک هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید بصورت مستقیم یا از طریق سامانه در سال گذشته به واحدهای تولیدی مشکل دار اعطا شد و در سال جاری طبق پيش بينی ها سهم استان تهران از محل این تسهیلات ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

وی بيان كرد: سهمیه صادراتی تعیین شده برای استان تهران در سال جاری ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است كه سعی ما بر این بوده که این میزان محقق شود.

گفتنی است در این مراسم از ۱۷ واحد صنعتی برگزیده استان تهران با اهدای تندیس و لوح قدردانی شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی