رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 3 July

مصرف بهینه و بازچرخانی منابع آبی اولویت اصلی امروز کشور است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت که مصرف بهینه آب، یکی از مهمترین کارهای اجرایی و اولویت دار کشور در حوزه های مختلف است که استان البرز نیز به دنبال تحقق آن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت که مصرف بهینه آب، یکی از مهمترین کارهای اجرایی و اولویت دار کشور در حوزه های مختلف است که استان البرز نیز به دنبال تحقق آن است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  ایرنا، ایرج موفق روز سه شنبه درخصوص کمپین ‘نه به تشنگی و تاریکی’  افزود: کنترل مصرف آب در کشاورزی و صنایع هم یکی از ضروریات است که این مهم با برنامه ریزی مدون و استفاده از پساب های فاضلاب از آن بهره برد.

وی اضافه کرد: در بخش صنایع باید در مصرف آب صرفه جویی صورت گیرد و به سمت بهینه مصرف کردن آب پیش رفت و علاوه بر آن با احداث تصفیه خانه ها فاضلاب های موجود را به چرخه مصرف بازگرداند.

موفق خاطرنشان کرد که تولیدکنندگان و صنعتگران می توانند از تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی برای انجام امورات خود بهره بگیرند تا مصرف آب درصنعت هم بهینه شود و هم به حداقل برسد.

موفق خاطرنشان کرد: با کاهش مصرف آب در صنایع به ویژه در فصل گرما می توان آب مورد نیاز مردم، صنعت و تولید کشور را به خوبی تامین کرد.

وی افزود: اکنون ازکل آب مصرفی در استان البرز بین ۲٫۵ تا ۳درصد دربخش صنایع استفاده می شود که میزان آن خیلی کم است.

وی خاطرنشان کرد که چنانچه در مصارف دیگر مثل کشاورزی صرفه جویی های لازم صورت گیرد، قطعا دربخش صنعت کمک شایانی بویژه در سرمایه گذاری های و اشتغال بیشتر تاثیر گذار خواهد بود.

لازم به ذکر است که خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با هدف فرهنگسازی در مدیریت مصرف آب و برق، از هفته جاری پویشی خبری با عنوان نه به تشنگی و تاریکی را آغاز کرد و قرار است روزانه با انتشار اخبار و گزارش های مرتبط در زمینه مصرف بهینه آب و برق اطلاع رسانی کند.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی