رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

تاسیسات آب شیرین کن در جهاد دانشگاهی طراحی و ساخته می شود

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: برای انتقال تکنولوژی آب شیرین‌ کن و بومی‌سازی این تکنولوژی، تاسیسات آب شیرین کن در جهاد دانشگاهی طراحی و ساخته می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: برای انتقال تکنولوژی آب شیرین‌ کن و بومی‌سازی این تکنولوژی، تاسیسات آب شیرین کن در جهاد دانشگاهی طراحی و ساخته می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی  به نقل از تسنیم، حمیدرضا طیبی ظهر امروز در آئین معارفه رئیس مرکز جهاد دانشگاهی استان بوشهر با تاکید بر این نکته که انتقال فناوری راهکار مهم ایجاد اشتغال است اظهار داشت: یکی از راهکارهای مهم حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال در جامعه انتقال فناوری و بومی‌سازی تکنولوژی‌های پیشرفته است که در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار دارد.

وی با تاکید بر انتقال تکنولوژی طرح‌های تکرار پذیر در کشور افزود: فناوری‌های‌که در کشور همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد و تکرار پذیر است از جمله طرح‌های در دست اجرای پارس جنوبی و حمل و نقل ریلی باید بومی سازی شود که این مهم مورد توجه جهاد دانشگاهی است.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه در این نوع طرح‌ها نباید بطور مکرر دانش، فناوری و تجهیزات از کشورهای دیگر وارد شود افزود: با بکارگیری فناوری‌هایی که از شرق و غرب وارد کشور می‌شود نمی‌توان اشتغال کامل ایجاد کرد.

طیبی با تاکید بر بومی‌سازی دانش‌ها و فناوری‌های مختلف گفت: باید در این مسیر طراحی پایه انجام داده شود که ضمن ساخت تجهیزات محصولات مورد نیاز کشور طراحی و تولید شود.

وی، یکی از ماموریت‌های جهاد دانشگاهی را انتقال فناوری دانست و تصریح کرد: طراحی و ساخت حمل و نقل ریلی و تاسیسات آب شیرین‌ کن از برنامه‌های جهاد دانشگاهی است.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به طراحی تاسیسات آب شیرین‌کن در جهاد دانشگاهی گفت: برای انتقال تکنولوژی آب شیرین کن و بومی سازی این تکنولوژی، تاسیسات آب‌‌شیرین‌کن در جهاد دانشگاهی طراحی و ساخته می‌شود.

طیبی با بیان اینکه اکنون ۵۰ تا۶۰ کارخانه آب شیرین‌کن در کشور خریداری شده تاکید کرد: ولی انتقال تکنولوژی تاسیسات آب شیرین کن انجام نشده در صورتیکه اگر چهار تا آب شیرین کن را از بهترین سازنده‌ها خریداری شود می‌توان امتیاز انتقال فناوری بومی سازی شود.

وی به ظرفیت استان بوشهر پرداخت و خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر از استانهای پیشرو در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی است تلاش‌های زیادی برای ایجاد فناوری‌های مختلف و تجاری سازی آنها صورت گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر کاربردی کردن پژوهش‌ها و تحقیقات در عرصه فناوری و تجهیزات تصریح کرد: با ایجاد مرکز آموزشی قوی و انعقاد قراردهای آموزشی برای ارائه آموزشهای تخصصی در استان در کوتاه‌مدت و به صورت علمی و کاربردی می‌توان این استان را به کانون آموزشی و مهارت افزایی تخصصی در کشور تبدیل کرد.

وی از ایجاد نخستین پژوهشکده گیاهان دارویی در جهاد دانشگاهی خبرداد و ‌بیان کرد: در زمینه بومی‌سازی اصلاح نژاد و تکثیر گونه‌های مختلف و در زمینه تولید داروهای گیاهی از دانش‌ بالایی برخوردار هستیم.

طیبی با بیان اینک جهاد دانشگاهی در حال تولید چند دارو است، گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه محیط زیست در زمینه رفع آلودگی‌های هیدروکربنی و نفتی صاحب دانش است.

وی با بیان اینکه در زمینه رفع آلودگی نفتی جهاد دانشگاهی کارهای خوبی انجام داده است افزود: حفاری‌های نفتی آلودگی زیادی ایجاد می‌کند که به‌راحتی از بین نمی‌رود به همین سبب با تربیت باکتری‌های محلی می‌توان آنها را تبدیل به کمپوست و منطقه‌ای سبز ایجاد کرد.

در این آئین علی احمدی‌زاده به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر معرفی شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی