رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

بهره برداری از نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 جنوب جزیره کیش

بهره برداری از نیروگاه و آب شیرین کن شماره ۲ جنوب جزیره کیش با حضور دکتر جهانگیری انجام شد.

بهره برداری از نیروگاه و آب شیرین کن شماره ۲ جنوب جزیره کیش با حضور دکتر جهانگیری انجام شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در نخستین روز سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به جزیره کیش، نیروگاه و آب شیرین کن شماره ۲ در جنوب جزیره کیش با حجم سرمایه گذاری ۹۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

برای این نیروگاه که در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع واقع شده روزانه تولید ۱۰۰ مگاوات برق و ۲۰ هزار متر مکعب آب شیرین پیش بینی شده است. توربین های گازی این واحد نیروگاهی ۲۰ و ۳۰ مگاواتی هستند که خروج گاز از اگزوز آنها دو دستگاه بویلر بخار را جهت تولید بخشی از ظرفیت آب شیرین تغذیه می کند.

متراژ کلی زمین این نیروگاه ۵۰ هزار متر مربع است و ۲۰ هزار متر مربع هم برای توسعه در مراحل بعدی در نظر گرفته شده است.

فعالیت این نیروگاه که با هدف تامین انرژی و آب شرب ساکنان و فراهم کردن زمینه اجرا و تکمیل طرح های عمرانی و گردشگری جنوب جزیره کیش احداث شده است برای ۸۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی داشته است.

پس از این طرح مارینا و مرکز تفریحات دریایی کیش که یک مرکز تفریحی مجهز به پارکینگ قایق ها، رختکن، بخش های اداری و رستوران و کافی شاپ است با حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی، اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور و علی عابد زاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری نیز در بهره برداری از نیروگاه و آب شیرین کن شماره ۲ جنوب جزیره کیش اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.

بهره برداری از ۷ طرح عمرانی، گردشگری و اقتصادی در جزیره کیش و همچنین بهره برداری از فرودگاه و بندرگاه هندورابی و بازدید از روند اجرای چندین طرح در دست اجرا در منطقه از برنامه های سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهور به جزیره کیش است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی