رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

اجرای طرح آب‌شیرین‌کن در رودخانه سعدآباد
مدیر تاسیسات آبرسانی بوشهر:

اجرای طرح آب‌شیرین‌کن در رودخانه سعدآباد

مدیر تاسیسات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در راستای افزایش منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر طرح آب‌شیرین‌کن رودخانه سعدآباد دشتستان اجرایی می‌شود.

مدیر تاسیسات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در راستای افزایش منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر طرح آب‌شیرین‌کن رودخانه سعدآباد دشتستان اجرایی می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی  به نقل از مهر، ایمان ایمانی با بیان اینکه طرح‌های آبرسانی متعددی در شهرهای استان بوشهر اجرایی شده است اظهار داشت: کف شکنی چاه‌های منابع تامین آب آشامیدنی در شبانکاره اجرایی شده که در این حوزه باید ۲ حلقه چاه تجهیز و احیاء شود.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد عملیات احیاء چاه‌های آب آشامیدنی شبانکاره عملیاتی شده تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار برای برطرف شدن مشکل تامین آب آشامیدنی شبانکاره، کف شکنی، تجهیز و احیای یک حلقه چاه دیگر اجرا می‌شود.

مدیر تاسیسات آبرسانی شرکت آبفای استان بوشهر با اشاره به اینکه یک حلقه چاه آب آشامیدنی در شبانکاره وارد مدار تولید شده افزود: با وارد مدار شدن این چاه، روزانه ۶۰۰ متر مکعب آب به ظرفیت تامین آب این شهرستان افزوده شد.

ایمانی از اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن سعدآباد خبرداد و گفت: در راستای تدوین طرح آب شیرینکن از آب دریا و رودخانه‌ها، طرح آب‌شیرین‌کن رودخانه سعدآباد دشتستان با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در روز و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به طرح کف شکنی ۲۰ حلقه چاه آب در استان بوشهر تصریح کرد: این طرح‌ها در ۵ شهرستان استان بوشهر اجرایی می‌شود که نقش مهمی در جبران کسری آب آشامیدنی دارد.

مدیر تاسیسات آبرسانی شرکت آبفای استان بوشهر، اعتبار مورد نیاز برای اجرای کف شکنی، احیاء و بازسازی تاسیسات ۲۰ حلقه چاه آب را ۱۰ میلیارد تومان دانست و تاکید کرد: در صورت تخصیص اعتبار لازم عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود.

ایمانی از اورهال کردن تصفیه خانه آب بوشیگان محل تامین آب استان بوشهر خبرداد و افزود: در راستای بهبود وضعیت تامین آب آشامیدنی استان بوشهر اورهال تصفیه خانه، بازرسی تاسیسات زیر مجموعه پروژه آبرسانی بوشیگان اجرایی شده است.

وی با اشاره به کاهش تامین آب آشامیدنی در شهر بوشهر در خرداد ماه امسال نسبت به ماه قبل افزود: در خرداد ماه امسال ۲.۱ میلیون متر مکعب آب در شهر بوشهر تامین شده که نسبت به اردیبهشت ماه که ۲.۵ میلیون متر مکعب بوده است کاهش داشته است.

مدیر تاسیسات آبرسانی شرکت آبفای استان بوشهر با تاکید بر مصرف بهینه آب توسط مشترکان آب این استان بیان کرد: فرهنگ مصرف بهینه آب به ویژه در فصل گرما باید در دستور کار همگانی قرار بگیرد تا از چالش‌های پیش‌رو به راحتی گذر کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی