رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

هدفگذارى ٢ميلياردى براى مبادلات ايران و ويتنام

وزير صنعت، معدن و تجارت،از هدفگذاری ٢ميليارد دلارى براى افزايش مراودات اقتصادى بين ايران و ويتنام خبر داد.

وزير صنعت، معدن و تجارت،از هدفگذاری ٢ميليارد دلارى براى افزايش مراودات اقتصادى بين ايران و ويتنام خبر داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری میزان، محمد رضا نعمت زاده در راستای افزایش مراودات ایران و ویتنام اظهار كرد: ميزان مراودات تجاری و اقتصادی بين دو کشور در حال حاضر چشم گير نبوده و اميدواريم اين رقم ظرف مدت كوتاهى افزايش چشم گير داشته باشد.

وى افزود: ايران می تواند نیاز ويتنام را در حوزه پتروشيمى تامین کنیم و از سوى ديگر با توجه به عضویت ویتنام در کشورهای آ سه آن، این کشور می تواند به عنوان هاب محصولات ایران بوده و در توسعه بازار محصولات ایرانی به ما کمک کند.

وزیر صنعت گفت: ايران با عضویت در کشورهای اکو و با توجه به عضویت در کشورهای اوراسیا که به تازگی امضا کرده ایم، می تواند به ویتنام در خصوص حضور در این بازارها کمک کند.

وی با اشاره به ظرفیتهای تولید دارو در کشور گفت: ايران سعی می‌کنیم هیاتی را در این زمینه به ویتنام اعزام کند تا با ثبت دارو بتوان محصولات مورد نیاز را تامین کرد همچنين شرکت های مهندسی و پیمانکاری ایرانی در کشورهای بزرگ دنیا در حال ارائه خدمات ساخت نیروگاه و سد هستند و ما امیدواریم این شرکت ها در کشور ويتنام هم با ارائه این خدمات، حضور موثری داشته باشند.

نعمت زاره خاطر نشان کرد: ایران تقریبا می‌تواند کل نیازهای تاسیسات برق ویتنام را با کیفیت بین المللی تامین کند؛ ضمن اینکه در بخش های صنعتی علاقمندیم در زمینه های مختلف همکاری کنیم که نمونه آن، بوکسیت، آلومینیوم و تجهیزات پزشکی است که می‌توان نیازهای ویتنام را تامین کرد.

وی افزود: بسیاری از محصولات ایرانی، با کیفیت بالا و قیمتی رقابتی در منطقه آماده عرضه است.

وزیر صنعت با اشاره به ضرورت لغو روادید بین ایران و کشورهای دیگر گفت: صدور روادید و ویزا باید برای تجار و بازرگانان دو کشور تسهیل شود و امیدواریم روزی برسد که لغو روادید بین دو کشور اتفاق بیفتد که این موضوع را با وزیر امور خارجه ایران مطرح خواهیم کرد.

وی گفت: ما به دنبال پروازهای مستقیم بین دو کشور هستیم، البته سالهای گذشته به دلیل ناتوانی در خرید هواپیماهای مناسب و نو نمی‌توانستیم ارتباط هوایی خوبی داشته باشیم.

نعمت زاده تصريح كرد: در حال حاضر این مشکل در حال برطرف شدن بوده و با تعامل با شرکتهای هواپیمایی بزرگ دنیا، می‌توانیم پرواز مستقیم داشته باشیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی