رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

بخش معدن
دبیر انجمن سنگ آهن ایران مطرح کرد؛

جای خالی معدنی‌ها در کرسی‌های سیاست گذاری معدن

دبیر انجمن سنگ آهن ایران گفت: در تصمیمات مربوط به بخش معدن ذینفعان این حوزه دخالت ندارند و در نتیجه قوانین مختلفی به بخش خصوصی تحمیل می شود که در واقعیت معیار درستی برای آن وجود ندارد.

دبیر انجمن سنگ آهن ایران گفت: در تصمیمات مربوط به بخش معدن ذینفعان این حوزه دخالت ندارند و در نتیجه قوانین مختلفی به بخش خصوصی تحمیل می شود که در واقعیت معیار درستی برای آن وجود ندارد.

 

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا سیاسی راد ،دبیر انجمن سنگ آهن ایران گفت:علی رغم سیاست گذاری های خوبی که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در چند سال گذشته انجام داده است اما ما همچنان در گیر مسائل و مشکلات مختلفی در این حوزه هستیم.

وی در ادامه افزود: اساسا تصمیمات شورای عالی معادن ودیگر نهادها مبتنی بر واقعیت نیست بعنوان مثال ما چه در شرایط رونق و چه در شرایط رکود به یک میزان عوارض برای محصولات معدنی تعیین کرده ایم و این نشان از عدم وجود مبنای صحیحی برای تصمیم گیری های معدنی کشور دارد.

سیاسی راد تصریح کرد:در تصمیماتی که در بخش معدن گرفته می شود،ذینفعان این حوزه دخالت ندارند و در نتیجه هر روز شاهدیم قوانین مختلفی به بخش خصوصی تحمیل می شود که در واقعیت معیار درستی برای آن وجود ندارد.

 

دبیر انجمن سنگ آهن ایران متذکر شد:دولت فرصت دارد در ۴ سال آینده ،متولیان امر در حوزه های استراتژیکی همچون معدن را تغییر داده و با اصلاح نظام حقوقی به تغییرات در این حوزه شتاب بیشتری دهد.

وی همچنین اظهار داشت:در صورتیکه اولویت دولت اشتغال و تولید است باید سیستم یکپارچه ای برای حوزه تجاری معادن تعیین شود.

سیاسی راد اذعان داشت:مسائلی شامل حقوق دولتی و تامین سرمایه هم باید نظام مند شده و ساختار آنها تغییرات اساسی پیدا کند.

وی در پایان یادآور شد:متاسفانه حتی سازمان ایمیدرو بعنوان متولی حوزه معادن کشور در بسیاری از تصمیم گیری های معدنی دخالت داده نمی شود که ضرورت رسیدگی به این موضوع انکار ناپذیر است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی