رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

17هزارميليارد ریال سرمايه گذاری صنعتی
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز:

۱۷هزارميليارد ریال سرمايه گذاری صنعتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: در دولت تدبیر وامید حدود ۲۸۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی دراین استان انجام شد که نسبت به دوره قبل ۴ برابر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: در دولت تدبیر وامید حدود ۲۸۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی دراین استان انجام شد که نسبت به دوره قبل ۴ برابر شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، ایرج موفق افزود: کشورهای هدف صادراتی آلمان، انگلستان، ترکیه، اتریش، روسیه، ترکمنستان، عراق، افغانستان، پاکستان وامارات متحده عربی بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: عمده کالاهای صادرشده شامل موادشوینده، ماکارونی، آرد، قیر، کولرآبی، انواع لبنیات، رب گوجه فرنگی، مربا، بیسکوییت، تخم مرغ، کره گیاهی و بدنه کامل خودرو است.

موفق گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته در توسعه صادرات عاملی تاثیرگذار بوده و البته امیدواریم بر اساس سیاست های کلان دولت و تصمیمات اتخاذ شده در دستیابی به اهداف ترسیمی در خصوص افزایش صادرات غیر نفتی موفق تر از پیش عمل کنیم.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید ۳۷ هزار و ۶۴۴ ثبت سفارش کالا دراین استان انجام شده که ارزش این ثبت سفارش ها ۶ هزار و ۱۶۲ میلیون ریال بوده است.

وی درخصوص جایگاه واحدهای فعال صنعتی دراستان البرز در دولت یازدهم گفت: اکنون ۳ هزار و ۲۲۸ واحد صنعتی دراستان البرز فعال است که در ۳ درصد واحد های کشوری است و رتبه ۹ کشوری را به خود اختصاص داده است.

موفق افزود: دراین مدت نیز ۱۷هزارو ۴۵۵ میلیاردریال سرمایه گذاری دراین بخش شده که ۱۲۰ هزارو ۱۷۶ نفر اشتغال داشته که دربخش سرمایه گذاری رتبه ششم و دربخش اشتغال رتبه پنجم را دارا بوده است.

وی یادآورشد: دردولت تدبیر و امید ۱۶۸ فقره طرح توسعه ای با سرمایه گذاری ۱۳هزارو ۹۲۴ میلیاردریال و اشتغال ۵هزارو ۸۷۲ نفر وجود دارد که این رقم حدود چهاردرصد کل کشور را تشکیل می دهد.

وی درخصوص طرح های ویژه دولت تدبیر و امید دراستان البرز نیز گفت: اکنون ۶۸ واحد مهم و ویژه دراستان البرز با درصد پیشرفت بین ۴۰ تا ۷۰ درصد وجود دارد که ۱۲۵هزارو ۶۷۵ میلیارد ریال و اشتغال ۲۵هزارو ۸۴۷ نفر را دربردارد.

موفق بیان کرد که در دولت تدبیر و امید حدود یک هزارو ۱۰۰ پروانه بهره برداری، ۲۱۶ جواز طرح توسعه و یک هزار و ۴۲۷ جواز تاسیس دراستان البرز صادرشده که رتبه ۵ کشوری را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان البرز درخصوص سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید در استان البرز نیز اظهار داشت: این استان رشد ۴۲ برابری حجم سرمایه گذاری خارجی دربخش صنعت را داشته و اکنون ۲۲ طرح با سرمایه گذاری ۱۶هزارو ۸۴۱ میلیاردریال و اشتغال ۳هزارو ۲۰ نفر درحال اجرا است.

وی گفت : این استان رتبه ۳ کشوری پس از آغازمذاکرات هسته ای در شاخص جذب سرمایه گذاری صنعتی را کسب کرده که تاکنون ازمجموع ۲۱طرح خارجی ۵طرح با ۷هزار و ۵۰۰ میلیاردریال سرمایه گذاری خارجی و ۵۰۶ نفر اشتغال تحقق یافته است.

این مسئول خاطرنشان کرد که از زمان برگزاری کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید که ازسال ۹۴ آغازشد، یکهزارو ۸۶۰ پرونده طرح شده که یک هزارو ۲۰۰ مورد آن اجرا و ۶۶۰ مورد دیگر دردست اقدام است که ازمجموع آن ۱۳۹ مورد سرمایه ثابت، ۷۰۸ مورد سرمایه درگردش و ۲۴۵مورد اسمتهال بوده است .

وی گفت : همچنین ۱۰۵مورد مربوط به حوزه تامین اجتماعی ، ۱۲۸ مورد امورمالیاتی و ۵۳۵ مورد دیگر سایر موارد بوده که مورد بررسی قرارگرفته است .

رئیس سازمان صنعت ومعدن استان البرز افزود: در دولت تدبیر وامید ۱۱۹ واحد صنعتی تعطیل و غیرفعال درشهرک ها و نواحی صنعتی دولتی استان البرز احیا و راه اندازی شده و یکهزارو ۷۱۸ نفر به صورت مستقیم مشغول به کارشدند.

موفق یادآورشد که درسفر کاروان تدبیر وامید به استان البرز راه اندازی ۱۱شهرک صنفی صنعتی تصویب و ۸۵ هکتار درشهرک بهارستان برای ایجاد شهرک صنفی و تولیدی برای ساماندهی صنوف تولیدی عملیاتی شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی