رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

ضرورت توجه به HSE و آموزش اجباری کارگران

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم سرعت بخشیدن به ایمن سازی معادن کشور از سازمان نظام مهندسی معدن خواست تا در زمینه توجه به HSE و آموزش اجباری مسایل ایمنی به کارگران معادن کشور تلاش کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم سرعت بخشیدن به ایمن سازی معادن کشور از سازمان نظام مهندسی معدن خواست تا در زمینه توجه به HSE و آموزش اجباری مسایل ایمنی به کارگران معادن کشور تلاش کند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از آنا از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت،‌ محمدرضا نعمت زاده گفت: اگر اقدامات سریع استانداری گلستان و ستاد مدیریت بحران این استان و کمک رسانانی که بر حسب تکلیف و حس انسان دوستی از استان های همجوار آمدند نبود، چه بسا فاجعه ای بس بدتر در آن مقطع زمانی در معدن یورت اتفاق می افتاد.

وی با اظهار امیدواری به اینکه با درایت و عبرت گرفتن از گذشته دیگر این گونه حوادث را در آینده مشاهده نکنیم، عنوان کرد: ارزان ترین و بهترین درس مدیریتی در زمینه های کاری و عمومی مطالعه علل و حوادث گذشته است که در این حادثه تلخ نیز باید سرلوحه کار قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این موضوع که دیگر باید به فکر آینده بود، افزود: تلاش شد تا برای خانواده های بازماندگان حادثه در زمینه های معیشتی، بیمه بیکاری و خدمات درمانی نهایت همکاری های لازم صورت گیرد.

نعمت زاده معادن را دارای خطرات و حوادث احتمالی خاص خود دانست و گفت: نظام مهندسی معدن باید روی موضوع HSE و بازرسی های فنی جهت کاهش خطرات احتمالی در معادن کشور کار کند و در زمینه حوادث قابل پیشگیری نیز پیش بینی های لازم را صورت دهد.

وی با تاکید بر لزوم سرعت بخشیدن به ایمن سازی معادن کشور عنوان کرد: یکی از وظایف سازمان نظام مهندسی معدن ایمن سازی کارگران و کارکنان معادن کشور است و طرح نحوه این سازی معدن ذغالسنگ زمستان یورت نیز باید به سرعت با همکاری مدیران و صاحبان معدن تهیه و تنظیم شود.‌

وزیر صنعت، معدن و تجارت مسایل ایمنی را قابل گذشت و تعارف بردار ندانست و گفت: در همین راستا برخورد قاطع و جدی مدیران امر و آموزش اجباری مسایل ایمنی به کارگران معادن کشور باید در دستور کار قرار گیرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی