رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

رشد قابل‌توجه فروش و صادرات فولاد هرمزگان در سال 95

شرکت فولاد هرمزگان توانسته در سال ۹۵ با توسعه بازارهای خارجی جدید به رشد قابل‌توجهی در صادرات و فروش دست یابد.

شرکت فولاد هرمزگان توانسته در سال ۹۵ با توسعه بازارهای خارجی جدید به رشد قابل‌توجهی در صادرات و فروش دست یابد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت که باحضور ۷۹/ ۹۷ درصد از سهامداران برگزار شد با اعلام این مطلب گفت:

رشد مجموع فروش داخلی و خارجی به میزان ۴۷ درصد، توسعه بازارهای آسیا و کشف بازار در آمریکای لاتین به‌عنوان بازار جدید، فروش محصولات با ارزش افزوده بالاتر و برگزیده شدن به‌عنوان صادرکننده نمونه استان در سال ۹۵ از افتخارات مجتمع در حوزه فروش است.

وی افزود: شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان تولید‌کننده برتر فولاد کشور، با توجه به گذشت ۷ سال از آغاز بهره‌برداری رسمی و فعالیت در عرصه فولاد‌سازی توانسته گام‌های مهمی را در حوزه تولید این محصول برداشته و طی مدت زمان کوتاهی به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم و اثرگذار فولاد کشور مطرح شود.

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه این مجتمع در سال ۱۳۹۰ و در قالب شرکت سهامی خاص در بندرعباس ثبت شده و طی صورتجلسه‌ای در سال ۹۲ به سهامی عام تبدیل شد، بیان کرد: فولاد هرمزگان در همان سال در بازار بورس ایران نیز پذیرفته شد.

وی در ادامه افزود: واحد احیای مستقیم مجتمع فولاد هرمزگان با ظرفیت سالانه یک میلیون و ۶۵۰هزار تن آهن اسفنجی در مدت ۳۲ ماه با تلاش بی‌وقفه متخصصان و صنعتگران داخلی اجرا و در مهرماه سال ۱۳۸۷ وارد فاز راه‌اندازی سرد شد و با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل فولاد هرمزگان ظرفیت اسمی این مجتمع را بالغ بر ۵/ ۱ میلیون تن تختال به ضخامت ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی‌متر عرض ۹۰۰ تا ۲هزار میلی‌متر و طول ۶هزار تا ۱۲هزار میلی‌متر عنوان کرد و گفت: این شرکت قادر است بالغ بر یک میلیون و ۶۵۰هزار تن آهن اسفنجی در سال، ۹۰هزار تن آهک در سال،۷۵۰۰نرمال مترمکعب اکسیژن بر ساعت، ۱۸ هزار نرمال مترمکعب بر ساعت نیتروژن و ۱۲۰نرمال مترمکعب بر ساعت آرگون تولید کند.

ارزانی به مهم‌ترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: تولید گریدهای ورق خودرو و مخازن تحت فشار، راه‌اندازی سیستم پساب صنعتی ریخته‌گری، ارتقای کیفیت و کاهش ضایعات آهک، ثبت ۵ رکورد تولید ماهانه تولید اسلب، ثبت رکورد تولید ماهانه تولید آهن اسفنجی، کاهش متوسط زمانTAP TO TAP، افزایش متوسط تولید اسلب مطابق با سفارش و راه‌اندازی سامانه پایش لحظه‌ای غبار از جمله فعالیت‌های شرکت فولاد در سال گذشته است.

وی در ادامه با اشاره به حوزه تامین مجتمع فولاد هرمزگان گفت: تامین ۱۰۰درصدی گندله از منابع داخلی و حذف وابستگی به مبادی خارجی و صرفه‌جویی ارزی به میزان ۸میلیون دلار از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه تامین مواد اولیه شرکت و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.مدیرعامل مجتمع فولاد هرمزگان، کسب مقام برتر کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار استان، کسب مقام دوم مسوول ایمنی برتر اداره کار و کسب مقام اول مسابقات فوتسال لیگ شرکت از سوی تیم آتش‌نشانی را از افتخارات دیگر مجتمع فولاد هرمزگان عنوان کرد.

مهندس ارزانی با تشریح جایگاه مجتمع فولاد هرمزگان در صنعت فولاد کشور گفت: این مجتمع با توجه به ظرفیت‌های موجود توانسته است ۹/ ۷ درصد تولید فولاد کشور را به خود اختصاص دهد.وی با اشاره به عمده محصولات تولید شده و فروش مجتمع فولاد هرمزگان در سال گذشته به تفکیک گفت: در سال ۹۵ میزان تولید محصول نهایی به بیش از یک میلیون و ۱۶۳ هزار تن رسید که نسبت به سال ۹۴ یک درصد کاهش داشته و همچنین مقدار فروش محصول نهایی شرکت در مقایسه با دوره قبل، رشد ۴۱ درصدی نشان می‌دهد.

مدیر‌عامل فولاد هرمزگان ادامه داد: میزان اسلب تولید شده سال گذشته در این مجتمع یک میلیون و ۱۶۳هزار و ۵۸تن، آهن اسفنجی به میزان یک میلیون و ۲۸۳هزار و ۳۷۰تن، ۷۹هزار و ۴۱۱تن آهک و ۷۸هزار و ۸۰۴تن بریکت انواع محصولات تولید شده در سال ۹۵ مجتمع فولاد هرمزگان است.

ارزانی در ادامه به میزان فروش محصول تولیدی مجتمع فولاد هرمزگان در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: در سال گذشته محصول تولید شده تختال به میزان یک میلیون و ۳۰۱هزار و ۴۴۲تن در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسید.در پایان گزارش صورتحساب‌های مالی ازسوی حسابرس و بازرس مستقل ارائه شد و پیشنهادهای هیات‌مدیره به مجمع، از تصویب سهامداران گذشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی