رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تجمیع خدمات مهندسی مهمترین برنامه وزارت راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه اجلاس بیستم اظهار کرد؛

تجمیع خدمات مهندسی مهمترین برنامه وزارت راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی گفت: تجمیع خدمات مهندسی از مهم ترین برنامه‌های این وزارتخانه در تدوین آئین نامه کنترل ساختمان است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تجمیع خدمات مهندسی از مهم ترین برنامه‌های این وزارتخانه در تدوین آئین نامه کنترل ساختمان است.
به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از صما، عباس آخوندی در حاشیه اجلاس بیستم نظام مهندسی ساختمان در ارومیه در جمع خبرنگاران افزود: عرضه خدمات مهندسی در تمام دنیا با شیوه مشخصی انجام می شود و براساس آن فرد با یک دفتر مهندسی مواجه است حال آنکه در ایران این خدمات بصورت پراکنده ارائه می شود که مشکلات بسیاری برسرراه توسعه صنعت ساختمان به همراه داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در ایران، مردم برای دریافت خدمات مهندسی با افراد متعددی مواجه هستند و ما تلاش می کنیم در آئین نامه کنترل ساختمان شیوه ای طراحی کنیم تا مردم تنها یک مهندس را مسئول بدانند و خدمات تجمیع شود
.

آخوندی ادامه داد: بر اساس یک ارزیابی، مالک و یا متقاضی خرید خدمات مهندسی می بایست تایید و امضای ۱۹ منبع متفاوت مهندسی از جمله آزمایشگاه مکانیک خاک، امور نقشه برداری، طراحی، محاسبات سازه ای، کنترل مضاعف، مجری ذیصلاح، پروانه بهره برداری از آب و برقرا دریافت کند که این ازدیاد این مراجع ، رابطه بین مهندسان و جامعه را ناخوشایند و تاحدی با ابهام مواجه ساخته است.

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد با تلاش این وزارتخانه و ارجاع آیین نامه کنترل ساختمان به هیات وزیران، نقطه عطفی در اصلاح وضعیت رابطه مهندسان و جامعه را شاهد باشیم.

وی بر رعایت اخلاق مهندسی نیز تاکید کرد و گفت: اخلاق مهندسی نکته بسیار مهمی است که در آن رابطه مهندس و خریدار، مهندس و جامعه؛ همچنین رابطه مهندس و نظام کنترل ساختمان به طور شفاف تبیین می شود.

وی اظهار داشت: بدون شک افزای کیفیت ارایه خدمات مهندسی علاوه بر رضایتمندی بیشتر جامعه در بخش ساخت و ساز، رونق بیش از پیش این صنعت را منجر خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی