رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

وزیر نفت زنگنه در جلسه علنی امروز

وزیر نفت در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) گزارشی درباره قرارداد اخیر نفت با شرکت توتال به مجلس شورای اسلامی ارایه می کند.

وزیر نفت در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) گزارشی درباره قرارداد اخیر نفت با شرکت توتال به مجلس شورای اسلامی ارایه می کند.

به گزارش گروه انرژیویکی پی جی به نقل از ایرنا، جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس به ریاست علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و با حضور ۲۰۱ نفر از نمایندگان آغاز شد.

 

امیرحسین قاضی زاده عضو هیات رییسه مجلس روز چهارشنبه در ابتدای جلسه علنی مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش وزیر نفت درباره قرارداد اخیر نفت با شرکت توتال در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.
وی ادامه داد: گزارش کمیسیون انر‍ژی در مورد بحران اخیر بروز ریزگردها، قطعی آب، برق و مخابرات در استان خوزستان، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه اصلاح تبصره ماده ۸۶ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم، گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی درباره لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی در دستور جلسه امروز قرار دارد.

 

عضو هیات رییسه مجلس گفت: همچنین لایحه موافقتنامه بین دلت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان در مورد استفاده مشترک از دروازه مرزی نوردوز- مغری، لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری به دریای خزر در جلسه امروز بررسی می شود.

 

 

اطلاعات فاز ۱۱ پارس جنوبی را در اختیار توتال قرار دادیم

وزیر نفت، گفت: همزمان با امضای یادداشت تفاهم با شرکت توتال برای طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اطلاعات این میدان را در اختیار شرکت قرار داده و با آن قرارداد محرمانه بودن این اطلاعات را نیز امضا کردیم.

به گزارش گروه انرژی به نقل از خبرگزاری دانشجو، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی امروز مجلس (۲۱ تیر ماه ۹۶) در تشریح جزئیات قرارداد نفتی ایران با شرکت توتال فرانسه گفت: دولت در آبان ماه سال ۹۴، ساختار قراردادهای نفتی را به تصویب رسانده و بعد از این مصوبه جلسات زیادی با منتقدان برگزار شد که آخرین جلسات نیز در محضر رئیس مجلس بود.

 

وی افزود: درنهایت مصوبه دولت برمبنای تصمیماتی که اتخاذ شده بود اصلاح شد و در ۲۱ شهریور ماه ۹۵ نیز رئیس مجلس عدم مغایرت این مصوبه با قوانین را اعلام کرد.

 

وزیر نفت اظهار داشت: ما تنها به این نوع قراردادها محدود نیستیم و از نوع سابق قراردادهای بیع متقابل قراردادهای خرید خدمت، قراردادهای EPCF نیز می‌توانیم استفاده کنیم و یکی از مواردی که مدنظر ما بود تا پیرامون آن قراردادی را امضا کنیم فاز یازده پارس جنوبی بود.

 

زنگنه خاطرنشان کرد: در بهمن ماه ۱۳۹۴ یادداشت تفاهمی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه برای مطالعه و پیشنهاد و ارائه طرح توسعه فاز یازده پارس جنوبی امضا شد و در همان روز نیز یعنی هشتم بهمن ماه ۹۴ ما قرارداد رازداری و محرمانگی را با شرک توتال امضا کردیم و در پی آن نیز اطلاعات میدان را در اختیار این شرکت قرار دادیم چرا که هر کس که بخواهد پیشنهادی برای توسعه میدان ارائه کند باید اطلاعات میدان را در اختیار داشته باشد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی