رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

ممانعت از هدر رفت انرژی در ساخت‌وساز

رئیس نظام‌مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: ممانعت از هدر رفت انرژی در ساخت‌وسازهای استان اغلب مورد غفلت است.

رئیس نظام‌مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: ممانعت از هدر رفت انرژی در ساخت‌وسازهای استان اغلب مورد غفلت است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شورای مرکزی ، میر محمد سید هاشمی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در مبحث ۱۹ به مقوله صرفه‌جویی در انرژی تأکید شده اما مشاهده می‌شود که اغلب در ساخت‌وسازها رعایت مفاد آن مورد غفلت است.

وی افزود: میزان مصرف انرژی در بخش مسکن کشور بیشتر از متوسط جهانی است و در این میان بی‌شک استان‌های سردسیر می‌بایست به این مقوله توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس نظام‌مهندسی ساختمان استان با بیان اینکه صرف هزینه‌های جزئی می‌تواند در ادامه تا حد قابل‌توجهی از هزینه‌های‌انرژی ساختمان بکاهد، اضافه کرد: اغلب به اهمیت این موضوع توجه نمی‌شود.

سید هاشمی با ذکر مثالی به معماری‌های تاریخی اردبیل اشاره کرد و گفت: در خانه‌های تاریخی رعایت مواردی که منجر به ممانعت از هدر رفت‌انرژی شود، به کررات مشاهده می‌شود.

وی افزود: هر ساختمانی حداقل ۲۰ سال مورد استفاده است و ضروری است در فصل ساخت‌وسازها سازندگان و خود شهروندان به رعایت مؤلفه‌های مبحث ۱۹ توجه نشان دهند.

رئیس نظام‌مهندسی ساختمان استان با اذعان به اینکه فصل سرد در اردبیل طولانی‌مدت است، اضافه کرد: رعایت موارد جزئی در ساخت‌وساز می‌تواند در طول مدت استفاده از ساختمان هزینه‌های مصرف انرژی را به شدت کاهش دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی