رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

عمق برداشت آب در خراسان عمیق تر شد
آب همچنان بزرگترین چالش کشور است؛

عمق برداشت آب در خراسان عمیق تر شد!

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: به علت خشکسالی‌های پی در پی، عمق برخی از چاه‌های آب شرب روستایی در برخی مناطق استان به ۳۵۰ متر رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: به علت خشکسالی‌های پی در پی، عمق برخی از چاه‌های آب شرب روستایی در برخی مناطق استان به ۳۵۰ متر رسیده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایلنا، «دانشگر» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی اظهار داشت: خشکسالی‌های پیاپی موجب شده تا برای تأمین آب شرب باکیفیت روستاییان در برخی نقاط جنوبی استان از جمله شهرستان گناباد، مجبور به حفر چاه تا عمق ۳۵۰ متری شویم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر در قالب افزون بر ۵۶۰ هزار مشترک در ۲۴۵۱ روستا که ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان را شامل می‌شوند، تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند، افزود: در حال حاضر آب شرب مردم روستاهای استان از ۱۳۰۲ منبع آبی تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون آبرسانی به روستاییان خراسان رضوی با استفاده از بالغ بر ۸۳۰۰ کیلومتر خط انتقال و ۱۲۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۰۵ هزار مترمکعب حجم مخازن ذخیره انجام می‌شود.

به گفته دانشگر از ۱۳۰۲ منبع آبی تأمین کننده آب شرب روستاییان استان، حدود ۸۰ درصد که ۱۰۱۵ مورد می‌شود، چاه و ۲۰ درصد چشمه و قنات است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از مجموع جمعیت شهری و روستایی برخی استان‌های کشور نیز بیشتر است، اظهار کرد: طبق آمار ۲۸ درصد جمعیت استان در روستاها زندگی می‌کنند که اگر مشهد و سبزوار را در نظر نگیریم این میزان به بیش از ۵۰ درصد می‌رسد و حتی در برخی شهرستان‌ها از جمله زاوه، داورزن و خوشاب این جمعیت به بالای ۸۰ درصد می‌رسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی