رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

فولاد 1

میزان ظرفیت تولید در زنجیره ۲ صنعت استراتژیک « فولاد » و « مس » از شهریور ۹۲ تا فروردین ۹۶، افزایش قابل توجهی داشته است.

میزان ظرفیت تولید در زنجیره ۲ صنعت استراتژیک « فولاد » و « مس » از شهریور ۹۲ تا فروردین ۹۶، افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا از ایمیدرو، میزان ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن در شهریور ۹۲به میزان ۲۸ میلیون تن بود و در فروردین ۹۶ به ۴۵ میلیون تن رسید که ۶۱ درصد افزایش نشان می دهد.

 
میزان تولید گندله در شهریور ۹۲، ۲۲ میلیون تن بود که در فروردین ۹۶ با ۵۹ درصد رشد، به ۳۵ میلیون تن رسید.

 
همچنین، میزان تولید آهن اسفنجی از ۱۹ میلیون تن شهریور ۹۶ به ۲۸ میلیون تن در فروردین ۹۶ رسید که حاکی از افزایش ۴۷ درصد ظرفیت تولید این محصول است.

 
در بخش فولاد خام، ظرفیت تولید از ۲۴ میلیون تن شهریور ۹۲ به ۳۱ میلیون تن در فروردین ۹۶ رسید که به معنای افزایش ۲۹ درصدی ظرفیت تولید فولاد خام است. در بخش محصولات نورد نیز، طی مدت یاد شده ظرفیت از ۳۱ میلیون تن به ۳۹ میلیون تن رسید که نشان دهنده افزایش ۲۶ درصدی آن است.

 

همچنین در حوزه کنسانتره مس، میزان ظرفیت ایجاد شده در شهریور ۹۲به میزان ۹۱۶ هزار تن بود که این رقم با افزایش ۲۳ درصدی به یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن رسید. در حوزه مس کاتد نیز، طی مدت یاد شده میزان ظرفیت از ۲۵۴ هزار تن شهریور ۹۲ با ۸۵ درصد افزایش به ۴۶۹ هزار تن فروردین ۹۶ رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی