رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

اشتغالزایی و رونق اقتصادی
رئیس مجمع كارآفرینان ایران گفت؛

اشتغالزایی با نرخ سود فعلی میسر نیست

رئیس مجمع كارآفرینان ایران گفت: با توجه به نرخ سود سپرده بانكی بالا نباید انتظار خرید از سوی مردم و اشتغالزایی و رونق اقتصادی داشت.

رئیس مجمع كارآفرینان ایران؛ محمدرضا دیانی گفت: با توجه به نرخ سود سپرده بانكی بالا نباید انتظار خرید از سوی مردم و اشتغالزایی و رونق اقتصادی داشت.

به گزارش گروه تولید و تجارت  ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا دیانی رئیس مجمع كارآفرینان ایران در نشست خبری در خصوص عملكرد موسسات بانكی گفت:بانك مركزی در تلاش است تا موسسات مالی و اعتباری را ساماندهی كند و در این خصوص باید افكار عمومی را آماده كرد.

وی افزود: نباید از سپرده گذارانی كه در موسسات غیرمجاز با هدف اخذ سود سپرده بیشتر سپرده گذاری كردند حمایت كرد و بانك مركزی را تحت فشار قرار داد.

دیانی با بیان اینكه برخی موسسات بهره ٣٠ درصدی به سپرده اختصاص می دهند، گفت: باید مشكلات بازار پول حل شود،در غیر اینصورت اشتغالزایی و كارآفرینی صورت نخواهد پذیرفت چرا كه به جای حمایت از تولید از سرمایه و سپرده گذار حمایت می شود.

رئیس مجمع كارآفرینان ایران تصریح كرد: با این نرخ بهره بانكی نباید انتظار خرید از سوی مردم، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را داشت که ضرورت دارد به این امر توجه جدی بکنیم.

دیانی با اشاره به مشكلات خصوصی سازی عنوان كرد: بیش از ٨٥ درصد اقتصاد كشور در دست دولت و مابقی آن نیز دولت در آن شریك است و طول سالهای گذشته خصوصی سازی به خوبی انجام نشده و دولت هر روز بزرگتر و هزینه هایش بیشتر می شود.

وی با تاكید بر اینكه مشكلات بانكداری مهمترین معضل اقتصاد كشور است، گفت: معاف از مالیات بودن سپرده گذاران و دادن ربا توسط بانك ها آسیب جدی به اقتصاد كشور وارد كرده و بانك ها نیز در شرایطی قرار گرفته اند كه چاره ای جز ادامه روند فعلی ندارند.

رئیس مجمع كارآفرینان ایران بیان كرد: موسسات خصولتی و غیردولتی باید ساماندهی شوند و در این خصوص سیاسی شدن موضوع مانع بزرگی است و این مجموعه های خصولتی هر روز توسعه یافته و بخش های دیگر اقتصاد را در اختیار گرفته و مدیریت اقتصادی ناكارآمدی هم دارند.

وی در پایان تاكید كرد: بالاترین نرخ بهره وری به سپرده داده می شود در حالیكه باید این سود و بهره به تولید اختصاص یابد که با این روند مشكلات اقتصادی همچنان ادامه خواهد داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی