رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

آیا نفت ۱۲۰ دلاری در راه است؟
در آینده ای نزدیک؛

آیا نفت ۱۲۰ دلاری در راه است؟

به گفته کارشناسان در آینده امکان دارد قیمت نفت به بشکه ای ۱۲۰ دلار برسد.

به گفته کارشناسان در آینده امکان دارد قیمت نفت به بشکه ای ۱۲۰ دلار برسد.

 

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، کارشناسان اعلام کردند، تولید نفت در بازار تحت تاثیر اتفاق های جغرافیایی قرار می گیرد و موجب می‌شود قیمت نفت به رقم های نجومی برسد.

به گزارش خبرآنلاین،نیل دوین، مدیر بخش سرمایه گذاری شرکت آلیاز گلوبال هشدار داده است که تولید محصولات نفت در بازار جهانی دچار تهدید شده است.

پیش بینی ها حکایت از کاهش روزانه تولید ۲ میلیون بشکه نفت ونزوئلا  و کاهش تولید نفت مکزیک دارد. از طرف دیگر آذربایجان نیز با مشکل هزینه تولید و کاهش قیمت رو به رو شده است. مگر آنکه مشکلی در دنیا رخ دهد تا ناگهان شاهد قیمت نفت ۱۲۰ دلاری در بازار باشیم.

دوین بیان کرده است: خطرهای ژئوپولیتیکی موجب خواهد شد، قیمت نفت در بازار افزایش یابد. از طرف دیگر قیمت نفت در حال حاضر آنقدز پایین است که کسی به فکر افزایش تولید جدید نیست.

در عین حال برخی کارشناسان از جمله هرمان وانگ، کارشناس اوپک  وجود خطر ژئوپولوتیک برای افزایش قیمت نفت در بازار را مفید می دانند.

او می گوید، امکان دارد نفت ۷۰ دلار یا ۸۰ دلار به دلیل تاثیر جغرافیایی و بحران های ونزوئلا به زودی اتفاق بیفتد.

میلیون ها بشکه در بازار

حتی با نبود خطرهای جغرافیایی، اوپک باید به میلیون ها بشکه نفت در بازار توجه کند. میزان تولید نفت آمریکا با افزایش ۸۸ هزار بشکه در روز یا با افزایش بیش از یک درصد به ۹.۳۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. از طرف دیگر تولید اوپک نیز ۲۲۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده و به ۳۲.۴۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

کاشناسان بر این باورند، در حال حاضر میزان تولید آمریکا نیم میلیون بشکه بیش از زمانی است که اوپک کاهش تولید خود را در بازار آغاز کرد. از طرف دیگر لبنان و نیجریه نیز تولیدشان افزایش یافته است.در مجموع این دو کشور ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش تولید دارند. در واقع اگر جمع تولید آمریکا، نیجریه و لبنان را محاسبه کنید همان ۱.۸ میلیون بشکه در روزی است که اوپک برنامه دارد کاهش دهد.

آن ها معتقدند تنها نگرانی برای قیمت نفت در بازار خنثی کردن تاثیر تولید نفت آمریکا بر کاهش تولید اوپک است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی