رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

بخش خصوصی در تاسیسات پشتیبانی خارک سرمایه گذاری می کند

بخش خصوصی در چارچوب قرارداد ساخت، تملک و بهره برداری(BOO) برای تامین آب و برق مورد نیاز شرکت پایانه های نفتی ایران در منطقه عملیاتی خارک مشارکت می کند.

بخش خصوصی در چارچوب قرارداد ساخت، تملک و بهره برداری(BOO) برای تامین آب و برق مورد نیاز شرکت پایانه های نفتی ایران در منطقه عملیاتی خارک مشارکت می کند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، معاونت نظارت بر بهینه سازی مصرف انرژی و ارزشیابی طرح های برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد بر اساس مصوبات هیئت مدیره این شرکت، از توانایی بخش خصوصی در تامین آب و برق مورد نیاز شرکت پایانه های نفتی ایران در جزیره خارک در چارچوب قرارداد BOO استفاده می شود.

بر اساس این مصوبه، احداث نیروگاه برق با ظرفیت ۵٠ مگاوات در جزیره خارک در چارچوب قرارداد BOO متناسب با مصرف این منطقه در دستور کار شرکت پایانه های نفتی ایران است و احداث این واحد نیروگاهی می تواند ضمن تامین انرژی مورد نیاز واحد آب شیرین کن از طریق انرژی گرمایی توربین های گازی این نیروگاه، مصرف انرژی و هزینه های سرمایه گذاری و پشتیبانی را کاهش دهد.

بر اساس مصوبه یاد شده، مقرر شد شرکت پایانه های نفتی ایران با استفاده از تجربه و خدمات مشاوران ذیصلاح نسبت به تعیین نرخ، تهیه و ارائه اسناد مناقصه با رعایت قوانین و مقررات اقدام و نتیجه را برای اقدام های بعدی به مدیریت برنامه ریزی تلفیقی اعلام کند.

جزیره خارک حدفاصل ٣۸ کیلومتری بندر گناوه در خلیج فارس واقع شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی